NK Čelik- HŠK Zrinjski 0:0

Stadion: “Bilino polje” u Zenici; Početak: 17:00 sati; Vrijeme: sunčano, ali prohladno + 22*C; Gledalaca: oko 1.200; (Glavni sudija, Čuić Tomislav-Tomislavgrad, pomočnici A1 Budimlić Asmir-Cazin i A2 Keranović Dragan-Prijedor, delegat Mišković Dubravko-Livno);
U 28. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje igrali su domaći Čelik i ekipa Zrinjski iz Mostara, aktuelni prvak BiH. Završeno je neriješenim rezultatom.
REZULTAT: ČELIK – ZRINJSKI 0:0
Žuti kartoni: Selimović, Alen Dedić i Hećo (Čelik), Muminović, Blaić i Radulović (Zrinjski);
Sastavi timova:
ČELIK: Adilović, Kazazić, Karić, Anel Dedić, Bajraktarević, Selimović (od 82.Hećo), Kojić, Popović (od 37.Simić), Bureković (od 70.Alen Dedić), Pezer, Jusić. (Trener Elvedin Beganović);
Na klupi Čelika još su bili: Bukvić-golman, Grahovac, Kavazović i Zec;

ZRINJSKI: Dujković, Radulović (od 59.Đurić), Graovac, Muminović, Crnov, Šćepanović (od 88.Vukomanović), Blaić, Stojkić, Todorović (od 54.Simeunović), Mevlja, Nikolić. (Glavni trener Vinko Marinović);

Uslovi za odigravanje utakmice odlični. Već u drugoj minuti utakmice domaći nogometaši si imali odličnu šansu preko Popovića, koji nije uspio svladati golmana Plemića, Dujkovića. U sedmoj minuti u šansi je Selimović, ali je odbrana izblokirala njegov šut iz povoljne pozicije.
U 15. minuti utakmice prvu šansu na utakmici imali su nogometaši Zrinjskog. Udarac Todorovića izblokirala je obrana Čelika.
20. minut – Šutirao je i Bajraktarević, lopta odlazi pored gola.
U 37. minuti utakmice Muminovič je zbog neopreznog starta nad Popovićem dobio žuti karton. Nakon ovog starta Popović napušta utakmicu sa povredom glave.
U 35. minuti najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Vernes Selimović, ali odlično brani vratar Zrinjskog Dujković.
41.minut. Nakon centaršuta Selimovića iz slobodnog udarca Simić glavom šutira pored same stative.
55.minut,dobar šut Pezera, ali Dujković odlično brani uz desnu stativu.
57. minuta – Bura protesta igrača Čelika zbog očajnog suđenja Tomislava Čuića, koji očito nije ni prisutan na utakmici. Nakon velikih protesta svih igrača Čelika, žuti karton zaradio je Selimović.
78.minut, hrabra intervencija golmana Adilovića ispred Nikolića.

Čelik nastavlja seriju od šest pobjeda i dva remija u zadnjih 8 kola prvenstva i potvrđuje veliku formu.
U narednom 29.kolu prvenstva (predzadnje kolo) Čelik gostuje kod ekipe Radnik iz Bijeljine, a Zrinjski je domaćin sarajevskom Olimpicu.