Nemila u polufinalu Kupa ZDK

Danas je u Zenici odigrana četvrtfinalna utakmica Kupa ZDK između zeničkog Rudara i kantonalnog ligaša Nemile. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Kod izvođenja jedanaesteraca uspješniji su bili nogometaši Nemile i sa rezultatom 4:3 eliminisali su zeničkog drugoligaša Rudara. Odlučila je odbrana jednog penala golmana Nemile, Anela Suljića;

FK Rudar –NK Nemila 1:1 (3:4 – penalima). Zabilježili smo i po jedan promašaj penala u penal seriji.

Igrano na Kamberovića polju o 17,30 sati, teren „A“ po ugodnom i sunčanom vremenu (+20 C*) pred oko 150 gledalaca, od kojih je bar 100 bilo iz Nemile, koji su zdušno navijali za svoj klub.

Glavni suduja bio je Nermin Smajlović, a pomoćnici A1- Sanel Alihodžić, A2 – Zerin Bajrambašić (svi iz Zenice), delegat Izudin Hadžiahmetović iz Zenice.

Strijelci u igri: 1:0 (Harun Vardo u 24.min.), 1:1 (Adnan Tufekčić u 42.minuti);

Početni sastavi ekipa:

Rudar: Beganović, Aletić, Jurković, Hurem, Vehabović, Hamzić, Vardo, Šabić, Šut, Salijević, Halid Mehmedović. (ŠSŠ Armin Bujak, treneri Pojskić Ismar, predstavnik kluba i Šabanović Mirsad);

Nemila: Suljić, Čehić, Lužić Adem, Čamdžić, Softić, Lužić Elvedin, Čolaković, Šabanović, Tufekčić, Omerdić, Halilović. (Trener Dedić Enes, predstavnik kluba Kozlić Mirsad);

Domaći su bili bolji tokom cijele utakmice, ali su nogometaši Nemile velikom borbenošću odolijevali svim napadima domaćih i uspjeli izboriti neriješen rezultat, te nakon penala i eliminisati FK Rudar iz daljeg takmičenja u Kupu ZDK. Domaći su pokazali nesnalažljivost pred golom i slabu realizaciju.