Zločini

MUP ZDK pojačao kontrole zbog prekomjerne buke: Čak 88 vozila tehnički neispravno

Primaj prvi vijesti na viber - besplatno - PRIJAVI SE NA OVOM LINKU

MUP ZDK pojačao kontrole zbog prekomjerne buke: Čak 88 vozila tehnički neispravno- Policija provodi planske aktivnosti na kontroli lakih motocikala, motocikala, mopeda i četverocikala zbog suzbijanja prekomjerne buke

U skladu sa izvršenim analizama i procjenama, u cilju unapređenja stanja sigurnosti u oblasti saobraćaja, sa nivoa Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona naložene su pojačane aktivnosti policije na području Kantona koje su usmjerene na kontrolu lakih motocikala, mopeda, motocikla i četverocikala, te drugih motornih vozila za koja postoji osnov sumnje da imaju izvršene prepravke na izduvnom sistemu ili druge tehničke preinake kojima se proizvodi prekomjerna buka.

Naime, nadležne policijske stanice su u saradnji s rukovodiocima stanica za tehnički pregled vozila su realizovali pojačane aktivnosti kontrole lakih motocikala, mopeda, motocikla i četverocikala, te drugih motornih vozila za koja postoji osnov sumnje da imaju izvršene prepravke na izduvnom sistemu ili druge tehničke preinake kojima se proizvodi prekomjerna buka.

U vezi navedenog, u prvoj polovini jula 2026. godine, na području Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, na vanredni tehnički pregled je upućeno 101 vozila, a kod 88 vozila utvrđena je tehnička neispravnost, od toga broja 14 vozila su laki motocikli, mopedi, motocikli i četvorocikli.

Ostvareni rezultati ukazuju da su provedene aktivnosti opravdane i efikasne, te predstavljaju značajan doprinos unapređenju sigurnosti svih učesnika u saobraćaju. U saradnji sa stanicama za tehnički pregled vozila identifikovan je značajan broj vozila s neispravnim ili preinačenim izduvnim sistemima, čime je spriječeno dalje narušavanje javnog reda i mira prekomjernom bukom, kao i ugrožavanje sigurnosti učesnika u saobraćaju.

Imajući u vidu da se laki motocikli, motocikli, mopedi i četverocikli najintenzivnije koriste tokom ljetnih mjeseci, ali i u većem dijelu jeseni, kada je povećan broj pritužbi građana na prekomjernu buku koju proizvode motorna vozila sa preinačenim izduvnim sistemima, Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona će i u narednom periodu nastaviti sa pojačanim aktivnostima uz saradnju sa stanicama za tehnički pregled vozila, u cilju unapređenja sigurnosti učesnika u saobraćaju, zaštite javnog reda i mira i smanjenja broja tehnički neispravnih vozila u saobraćaju.

Odsjek za odnose sa javnošću, analitiku i planiranje uprave policije MUP-a ZDK



Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora i bez dozvole. Vlasnik materijala su Agencija za promociju PRmedia s.d. i portal Zenicablog, osim ako nije navedeno drukčije.

Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010

PARTNERI ZENICABLOGA:

Zadnje objavljeno

Promo