MNK Calp iz Zenice deklasirao ekipu FC Brčko sa 16:2

MNK Calp iz Zenice deklasirao ekipu FC Brčko sa 16:2 – U utakmici 12.kola Prve futsal lige FBiH, grupa Sjever, igranoj danas 25.02.2018.godine, ekipa MNK Calp iz Zenice je u dvorani Bilmišće bila je domaćin ekipi FC Brčko iz Brčko-Distrikta, pred oko 80 gledalaca. Visoku i zasluženu pobjedu ostvarila je domaća ekipa MNK Calp i tako zadržala prvo mjesto na tabeli.

Rezultat: MNK Calp – FC Brčko 16:2 (8:1)
Strijelci: Admir Zukan (5x), Mladen Čečura i Enes Čolić po tri gola, Omer Hamzić (2x), te Mubin Salkica, Denis Imamović i Eldar Čančar po jedan gol za Calp, a Emal Ribić i Zoran Đukanović za Brčko.

Sastav MNK Calp:
Aldin Beganović, Kenan Bašić, Mladen Čečura, Admir Zukan, Enes Čolić, Mubin Salkica (cap), Faruk Spahić, Amar Šišić, Omer Hamzić, Denis Imamović, Amar Vehabović, Eldar Čančar; (Trener Semir Teskeredžić, predstavnik kluba Safet Kubat);
Sudije: Selmin Osmančević i Emir Delić iz Zenice, a delegat Muhamed Bogilović (Sarajevo).

U zadnjoj utakmici pred svojim navijačima u ovom prvenstvu, zenički MNK Calp visoko je porazio slabašnu ekipu FC Brčko. Konačan rezultat bio je 16:2 za Calp.
Zeničani su u ovaj meč ušli bez nekoliko standardnih igrača poput kapitena Zatagića i Šabanovića, ali to im nije smetalo da deklasiraju indisponiranu ekipu Brčkog.
U 15.minuti već je bilo 6:0 za Calp, a do poluvremena 8:1. I drugo poluvrijeme počelo je dominacijom domaćih i u 29.minuti već je 13:1. Do kraja utakmice domaći su postigli još tri gola, a gosti jedan. Završeno je rezultatom 16:2, a interesntno je da u oba poluvremena po 20 minuta rezultat bio 8:1.

U narednom 13.kolu MNK Calp je slobodan, zbog odustajanja iz takmičenja ekipe KMF Drugari Zenica, dok u zadnjem 14.kolu Calp igra u Gračanici derbi sezone protiv ekipe Kaskade.