Minimalan poraz od Španije

„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine poraženi su večeras na stadionu Gran Canaria u Las Palmasu od Španije sa 0:1. – Već u prvoj minuti Edin Višća je pokušao iskosa sa desne strane, ali je Kepa Arrizabalaga zaustavio njegov udarac. Španci su prvi put zaprijetili u 16′ kada je Marco Asensio šutirao sa ivice kaznenog prostora, a Ervin Zukanović je skrenuo loptu u korner. Sa distance je pokušao i Isco u 19′, no lopta odlazi preko gola. Do kraja prvog perioda igre domaći tim je imao više loptu u posjedu, ali nije bilo mnogo prilika. Edin Džeko je nakon dodavanja Amera Gojaka u finišu prvog poluvremena pokušao iskosa sa lijeve strane šesnaesterca Španije, ali nije bio precizan, dok je na drugoj strani nakon ubačaja Isca Asensio glavom sa desetak metara loptu poslao pored gola.

U nastavku je Španija imala prvu šansu. Isco je u 47′ centrirao sa lijeve strane, a Alvaro Morata neometan glavom sa peterca šutira preko gola. Uzvratio je bh. tim u 52′ kada je Edin Višća ubacio sa desne strane, a Rade Krunić na suprotnoj stativi nije zahvatio loptu na najbolji način. Odličnu priliku domaći tim je promašio u 58′. Šut Asensia je odbranio Ibrahim Šehić, a lopta se odbila do Morate koji sa svega 4 metra promašuje prazan gol. Španci u 78′ postižu pogodak. Isco je još jednom šutirao sa ivice kaznenog prostora, Šehić odbio loptu na koju je natrčao Brais Méndez i sa desetak metara postigao pogodak za 1:0. Do kraja susreta više nije bilo prilika i rezultat se nije mijenjao.

Sudija: Carlos Xistra (POR)
    Pomoćnici: Rui Tavares (POR), Alvaro Mesquita (POR)
    4. sudija: João Pinheiro (POR)

S A S T A V I

spanijaŠpanija bihBosna i Hercegovina
13. Kepa Arrizabalaga (GK) out 75′ 12. Ibrahim Šehić (GK)