Minimalan poraz košarkašica Čelika u Banjoj Luci od Mladog Krajišnika

Minimalan poraz košarkašica Čelika u Banjoj Luci od Mladog Krajišnika – Uokviru 17.kola bh. košarkaške lige za žene, sezona 2018/2019, košarkašice Čelika gostovale su kod ekipe ŽKK Mladi Krajišnik iz Banja Luke. Utakmica je odigrana u dvorani „Borik“ u Banjoj Luci.

Pobjedu u ovom susretu ostvarile su favorizovane domaće košarkašice Mladog Krajišnika.

Rezultat: ŽKK Mladi Krajišnik – KŽK Čelik 65:62  (25:13), (11:13), (15:18), (14:18);

Sastav ekipe KŽK Čelik i postignuti poeni:

Sedina Halimić 15, Anida Ćorović (cap) 14, Nedžla Kovačević 9, Ajla Selimović 10, Ajša Mulić 9, Amina Ćehajić 3, Hana Halilović, Melisa Horić, Amila Husejnović, Zerina Čičak 2, Emana Pašalić. (Trener Nedžad Mulić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Sedina Halimić 15, Anida Ćorović 14, Ajla Selimović 10 poena.

Kod Mladog Krajišnikae prvi strijelci: Amna Kahrić 19 poena + 14 skokova + 13 osvojenih lopti, Anđela Gligić 16 i Anđela Kremenović 13 poena.

Košarkašice Čelika pružile su dostojan otpor favorizovanoj ekipi Mladog Krajišnika i doživjele su minimalan poraz na jednu loptu.

Domaće košarkašice Mladog Krajišnika, nakon početnog vođstva gošći od 0:2, preokrenule su rezultat na 11:2, a bilo je i 20:7. Na kraju prve dionice je 25:13 za Mladi Krajišnik.

Drugu dionicu bolje su odigrale gošće i dionicu su dobile sa 11:13, poluvrijeme 36:26 za domaće.

I treću dionice bolje su odigrale Zeničenke, te su sredinom dionice došle samo na – 2 poena (40:38). Do kraja dionice domaće odlaze na 51:44, što je i rezultat nakon tri četvrtine utakmice. Treću dionicu ponovo su dobile gošće sa 15:18.

Zadnju dionicu otvaraju domaće sa 3 poena za 54:44, ali Zeničanke uzvraćaju serijom od 0:7 i prilaze na 54:51. Pet minuta do kraja opet je -3 (60:57) za domaće. Na 30 sekundi do kraja, mlada Ajša Mulić trojkom smanjuje samo na – 1 poen (63:62), ali domaće u samom finišu iz dva slobodna bacanja ovjeravaju pobjedu od 65:62. I zadnju dionicu dobile su Zeničanke sa 14:18.

Ova utakmica je još jedno veliko iskustvo za mladu ekipu KŽK Čelik.

Zeničanke su sada na omjeru od šest pobjeda i devet poraza, 21 bod.