Minimalan poraz  košarkašica Čelika u Areni

Minimalan poraz  košarkašica Čelika u Areni – Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, teren „C“. Početak u 19 sati. Gledalaca oko 100.

U utakmici 18.kola bh. košarkaške lige za sezonu 2018/2019, košarkašice Čelika su bile domaćini favorizovanoj ekipi ŽKK Leotar 03 iz Trebinja. Minimalnu pobjedu u ovom derbiju ostvarila je favorizovana ekipa Leotara 03, koja se bori za ulazak u play off.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK „Leotar 03“  64:66  (18:14), (10:14), (14:16), (22:22);

Utakmicu u Zenici su sudili: Prvi sudija Ernad Karović, sudija 1 Hasan Bajgorić, sudija 2 Namik Fočo, delegat Aco Okuka.

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Sedina Halimić 10, Anida Ćorović (cap) 22 poena + 10 skokova, Nedžla Kovačević 8, Ajla Selimović 8 poena + 12 skokova, Ajša Mulić 2, Amina Ćehajić 10, Hana Halilović, Amila Husejnović, Zerina Čičak 4, Ena Jovanović. (Trener Nedžad Mulić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Anida Ćorović 22, te  Sedina Halimić i Amina Čehajić po 10 poena.

Kod Leotara 03 najefikasnije su bile Marija Kešeljević 33 i Anica Skrivan 10 poena.

Večaras u zeničkoj Areni viđena je dobra i neizvjesna utakmica do samog kraja, a sretnije u finišu bile su gošće iz Trebinja.

Prvu dionicu dobile su domaće košarkašice sa 18:14, a imale su vođstvo, gotovo, cijelu dionicu, najveće + 6 poena (18:12). I  drugoj dionici domaće prave prednost od 6 poena (26:20), ali na poluvrijeme se odlazi sa neriješenim rezultatom 28:28.

U prvim minutama treće dionice domaće košarkašice prave seriju od 8:0 za rezultat 38:30, ali gošće iz Trebinja uzvraćaju serijom od 0:10 i rezultat je preokrenut na 38:40. Na kraju treće dionice rezultat je 42:44 za gošće.

Četvrta dionica donosi veliku borbu, ali i hendikep za domaću ekipu, jer se povrijedila Ajla Selimović, jedna od boljih igračica u domaćoj ekipi. Dvije minute prije kraja rezultat je 60:60, a na 1,28 minuta 64:64.

Gošće su uspjele da povedu sa 64:66 na 1,12 minuta do kraja utakmice. U posljednjih 11 sekundi, domaće nisu uspjele da naprave ništa i pobjeda je pripala gošćama iz Trebinja, 64:66.

Čini se da je presudila „duža“ klupa gošći i nezadrživa Marija Kešeljević, koja je postigla 50% poena za svoj tim (33 poena) i to u trenucima kada je bilo najpotrebnije.

Domaće košarkašice su pružile dostojan otpor favorizovanim gošćama i imale su 16 skokova više, ali nisu uspjele da realizuju preciznim šutevima tu prednost.

KŽK Čelik je sada na omjeru od 6 pobjeda i 10 poraza, 22 boda.

Inače, u proteklh 17 kola bez poraza je samo ekipa ŽKK RMU Banovići, aktuelni šampion BiH.