Liga ZDK – Porazi zeničke Fortune i Nemile kod kuće

Kantonalna liga ZDK. Odigrane su utakmice 7.kola u Kantonalnoj nogometnoj ligi Zeničko – dobojskog kantona, sezona 2017/2018.

U 7. kolu zabilježene su po dvije domaće i gostujuće pobjede i jedan neriješen rezultat.

Zenička Fortuna poražena je na svom terenu od Visa Simm Bau, lidera na tabeli sa 1:2. Domaći su poveli prelijepim pogotkom Adnan Šarića u 30.minuti, a gosti su izjednačili preko Anela Mašića pred kraj prvog poluvremena. U 80.minuti utakmice golman Fortune brani penal Huse Muminovića, ali gosti do kraja, ipak, postižu pobjedonosni gol preko Ervina Zaimovića.

Za pobjedu Zmaja iz Buzić Mahale od 2:1 u Nemili strijelci su bili Elmir Puščul i Tarik Zukić.