Kup BiH: Nogometašice Čelika bolje od imenjakinja iz Doboja

Kup BiH: Nogometašice Čelika bolje od imenjakinja iz Doboja – Uokviru osmine finala Kupa  BiH za nogometašice  danas su u Doboju igrali ŽFK Čelik (Doboj) i ŽNK Čelik (Zenica). Pobjedu su ostvarile gostujuće nogometašice ŽNK Čelik iz Zenice.

Rezultat: ŽFK Čelik Doboj – ŽNK Čelik Zenica 2:4 (1:2);

Strijelci: Muamera Pezer (2x) i Azra Goga (2x) za zenički Čelik, te Ajla Okanović (2x) za dobojski Čelik;

Žuti  kartoni: Danijela Simić (ŽFK Čelik Doboj;

Sastav ekipe Čelika (predstavnica kluba Vahida Mujčinović): Sedina Begović-Mujčinović, Berina Kobilica, Safeta Kavaz, Marija Udovičić, Adisa Vazda, Azra Goga, Muamera Pezer, Lara Ganić (od 67.Merima Šabić), Ajla Fetić, Kanita Devoli, Merima Gradinović;

Nogometašice  Čelika ostvarile su pobjedu u osmini finala seniorskog Kupa BiH  na gostovanju kod ekipe ŽFK Čelik u Doboju, inače člana Prve lige RS.  Utakmica je odigrana na igralištu „15 April“ u Doboju  pred oko 30 gledalaca.

Domaće igračice su povele sa 1:0 u 11.minuti preko Ajle Okanović. Gošće iz Zenice su izjednačile u 26.minuti preko Muamere Pezer, a u 27. preokrenule rezultat na 1:2 preko Azre Goga. Na 1:3 povečala je, ponovo, Muamera Pezer na početku 2.poluvremena u 48.minuti, a na 1:4 po drugi put Azra Goga u 62.minuti. Domaće su ublažile prednost gošći u 72.minuti, ponovo, preko Ajle Okanović, što je i konačan rezultat ove Kup utakmice odigrane u Doboju.

Ovom pobjedom nogometašice zeničkog Čelika plasirale su se u četvrtfinale seniorskog Kupa BiH za žene u sezoni 2016/2017.

Donosimo sve parove 1/8 finala Kupa BiH za seniorke i rezultate koje smo saznali do zaključivanja ovog Izvještaja:

Čelik Doboj – Čelik Zenica  2:4