Košarkaški bh. kadeti bolji od Makedonije na EP

Košarkaški bh. kadeti bolji od Makedonije na EP – Na Evropskom prvenstvu B-divizije u Bugarskoj, u utakmici za plasman od 9. do 16. mjesta, kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Makedoniju.

Rezultat:

BOSNA I HERCEGOVINA – MAKEDONIJA 82:67 (15:12), (27:19), (19:14), (21:22)

BOSNA I HERCEGOVINA: Dedajić 9, Marković, Kusturica 6, Kondić 7, Huseinspahić 7, Nešković 8, Radak 14, Mičić 13, Krupalija 10, Kovač 8. (Selektor Dejan Bodiroga, asistent Bilal Kulelija);

Naši momci su dobro počeli utakmicu, te su nakon prve četvrtine imali prednosti od 15:12. U drugoj četvrtini su zaigrali još bolje, pa su na pauzu otišli sa prednošću od 11 poena, 42:31. U drugom poluvremenu naši kadeti rutinski završavaju posao, za konačnih 82:67.

Najefikasniji u našim redovima bili su Deni Radak sa 14, Nikola Mičić sa 13 i Timur Krupalija sa 10 poena. Ovom pobjedom naši kadeti nastavljaju takmičenje i borbu za što bolji plasman od 9. do 12. mjesta, a sljedeći protivnik je selekcija Poljske, sa kojom se sastajemo u petak od 19.30 sati.