Kompletirano 2.kolo A1lige – OKK Čelik dijeli prvo mjesto

Kompletirano 2.kolo A1lige – OKK Čelik dijeli prvo mjesto – Proteklog vikenda odigrane su utakmice 2.kola A1 lige KSBiH. Utakmice su donijele dosta uzbuđenja, a tri ekipe izdvojile su se na vrhu tabele sa po dvije pobjede (Gradina Srebrenik, Promo Donji Vakuf  i Čelik).

Ove sezone Ligu vodi Regionalni košarkaški savez Zenica.

U drugom kolu gosti su bili uspješniji sa tri pobjede (Čelik, Travnik BT i Gradina Srebrenik), dok su domaći ostvarili dvije pobjede (Igman i Promo Donji Vakuf).

Zanimljiv meč odigran je u Bugojnu gdje je Čelik nakon produžetaka od pet minuta. Cijeli meč bio je neizvjestan, a ekipe su se smjenjivale u vodstvu. Čelik je gubio 85:80, ali je uspio za 14 sekundi izjednačiti na 85:85 i izboriti produžetak. I u produžetku Čelik je gubio skoro do samog kraja, ali je poenima Bambura poveo i pobijedio. Nakon dodatnih 5 minuta rezultat je glasio 93:94 u korist Zeničana.

U narednom, trećem kolu ekipa OKK Čelik je slobodna.