Kompletirano 14. kolo bh. ženske košarkaške Lige 12 – Čelik i dalje treći

Kompletirano 14. kolo bh. ženske košarkaške Lige 12 – Čelik i dalje treći – U protekla tri dana odigrane su sve utakmice 14. kola bh. košarkaške Lige 12, sezona 2019/2020.

U 14.kolu domaće i gostujuće ekipe zabilježile su po tri pobjede.

U posljednjem 14. kolu mlade košarkašice Čelika doživjele su poraz na domaćem terenu od favorizovane ekipe Orlovi iz Banja Luke (63:75). Zeničanke su u ovaj duel ušle bez dvije košarkašice iz prve petorke, Nedžle Kovačević i Amine Ćehajić, koje su povrijeđene. To se u ovom duelu pokazalo i odlučujuće, budući na mali roster kvalitetnih i iskusnih igračica u domaćem sastavu.

Čeliku nije bila dovoljna prava kapitenska igra svih 40 minuta utakmice, kapitena Anide Ćorović, koja je postigla 32 poena, imala 6 skokova, dvije asistencije, četiri trojke, slobodna bacanja 8/9. Učinak i Ajle Selimović bio je dobar u 40 minuta igre, 14 poena, 12 skokova, slobodna bacanja 6/6. Sve ovo nije bilo dovoljno da se savlada vrlodobra ekipa Orlovi.

Ovo je košarkašicama Čelika četvrti poraz u prvenstvu uz deset pobjeda, 24 boda i treće mjesto na tabeli.

U narednom 15.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi ŽKK Igman iz Istočne Ilidže-Vojkovići.

Ekipa Mladi Krajišnik treba odigrati još jednu zaostalu utakmice, nakon što je bila izbačena iz lige, pa ponovo vraćena u takmičenje.

Za odigravanje ove zaostale utakmice Mladog Krajišnika određen je sljedeći datumi:

Utakmica br. 54 (IX kolo) ŽKK Mladi Krajišnik – ŽKK „Leotar 03“ 29.1.2020. godine.