Kompletan FOTO+VIDEO izvještaj: NK Čelik – FK Mladost 2:2

FOTO i VIDEO: NK Čelik – FK Mladost- U okviru 22. kola BH Telekom Premijer lige BiH ekipa Čelika na Bilinom Polju dočekuje ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Neuspjeh Čelika na Bilinom polju

22.kolo Premijer lige BiH, NK ČELIK – FK MLADOST DK 2:2; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 15 sati; Gledalaca oko 3.500, (Južna tribina stadiona sa nekoliko stotina najvatrenijih navijača, popularnih Robijaša). Vrijeme oblačno i prohladno (+12*C).

Glavni sudija Irfan Peljto (Sarajevo), pomoćnici A-1 Dženan Milić (Sarajevo), A-2 Marko Perić (Mostar), delegat Ekrem Ibreljić (Fojnica).

Uokviru 22.kola prvenstva (zadnje kolo zajedničke Lige 12) BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, u komšijskom derbiju, igrali su domaći NK Čelik i ekipa FK Mladost iz Doboja kod Kaknja.  Završeno je neriješenim rezultatom.

REZULTAT: ČELIK – MLADOST DK  2:2 (1:1);

Strijelci: 0:1 (Aladin Šišić u 7.’), 1:1 (Pezer u 12.’), 1:2 (Maksimović u 59.’), 2:2 (Stokić u 74.’);

Žuti kartoni: Aldin Šišić, Hećo (Čelik), Aganspahić, Šečerović, Kuzmanović (Mladost DK);

Sastavi ekipa:

Čelik: Ružić, Islamagić (od 32.Jurković), Karić, Dilaver, Salčinović (od 55.Stokić), Jusić, Bureković, Sadiković, Pezer, Hećo, Aldin Šišić (od 50. Sakan). (Glavni trener Nedim Jusufbegović);
Mladost DK:  Velić, Galić, Gačan, Aganspahić (od 85.Husić), Lazić (od 82.Kuzmanović), Musić, Aladin Šišić (od 71.Sušić), Rizvanović, Maksimović, Šećerović, Ramović.  (Glavni trener Husref Musemić);

Nogometaši Čelika i Mladosti su izašli na teren zajedno sa djecom sa Down sindromom, te u šarenim čarapama. Na ovaj način NK Čelik je, u saradnji s Institutom za zdravlje i sigurnost hrane Zenica, obilježio Svjetski dan osoba sa Down sindromom, 21.mart.

Ni u četvrtoj utakmici proljetnog dijela prvenstva Čelik nije zabilježio pobjedu. Ostvaren je četvrti neriješen rezultat, iako pod imperativom pobjede na današnjoj utakmici.

Gosti dolaze u vođstvo u 7.minuti preko Aladina Šišića, koji je, iskosa sa lijeve strane, matirao nemoćnog golmana Čelika Ružića.

Domaći se brzo konsoliduju i u 12.minuti uspjevaju da izjednače. Akcija je krenula od Salčinovića, koji je petom uposlio Karića, ovaj bježi, gotovo, do korner linije, vraća povratnu loptu na 5-6 metara gdje se nalazi Pezer i neometano pogađa gol gostiju za 1:1. Do odmora nije bilo nekih većih uzbuđenja.

U prvim minutama drugog poluvremena, u 48.i 49.minuti, šanse ne iskorištavaju Dilaver (nije uspio zahvatiti loptu iz neposredne blizine) i Salčinović, koji nije uspio „uhvatiti“ jedan volej sa 15-ak metara iskosa sa lijeve strane.

Gosti, ponovo, dolaze u vođstvo u 59.minuti nakon duplog pasa Ramovića i Maksimovića, ovaj potonji prolazi kroz odbranu Čelika, izbija sam pred Ružića i matira ga za novo vođstvo Mladosti od 1:2.

Domaći uspjevaju izjednačiti preko Jovice Stokića u 74.minuti, šutem sa oko 18 metara, koji je savladao golmana gostiju za rezultat 2:2, što je, ispostavilo se, konačan rezultat.

Nakon izjadnačenja Čelik je pojačao tempo u nastojanju da postigne pobjedonosni gol, ali nisu uspjeli, pored „žilavog“ protivnika, koji je nastupio bez trojice standardnih igrača, Isakovića, Laštre i Brkića. Domaći nisu imali u rosteru povrijeđenog Brkovića i kartoniranog Regoja.