Kantonalna liga ZDK u nogometu – Visoka pobjeda Fortune, poraz ZSK-a u Zenici

Kantonalna liga ZDK u nogometu – Visoka pobjeda Fortune, poraz ZSK-a u Zenici – Proteklog vikenda odigrane su utakmice petog kola kantonalne lige Zeničko – dobojskog kantona (ZDK), u kojoj nastupaju i dvije zeničke ekipe, NK Fortuna i OFK ZSK 2013. Obje zeničke ekipe bili su domaćini u petom kolu, Fortuna je zabilježila ubjedljivu pobjedu, dok je ekipa ZSK 2013 pretrpila poraz na domaćem terenu.

Domaćini i gosti u proteklom petom kolu ostvarili su po dvije pobjede.

ZENICA:  FORTUNA – NOVI ŠEHER 9:2 (5:2);

Strijelci: Irnis Kubat (4x), Tarik Huzbašić (2x), Almedin Pjanić, Besim Kolić i Anes Agić za Fortunu, a Muhidin Adilović (2x) za Novi Šeher;

NK Fortuna: Predstavnik kluba Armin Bujak.

Utakmica je igrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polje u Zenici po sunčanom vremenu, + 25*C;

ZENICA: ZSK 2013 – NAPREDAK ŠIJE 4:5 (3:3)

Strijelci: Aldin Sivac, Hadis Kobić, Muhamed Kadrić i Sulejmen Huskanović za ZSK, a Armin Hafizović (3x, jedan iz penala), Adin Kruško i Muris Kovačević za Napredak.

OFK ZSK 2013: Glavni trener Branislav Vidović, predstavnik kluba Jusuf Fazlić.

Utakmica je igrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polje u Zenici po sunčanom vremenu, + 26*C, pred oko 20 gledalaca. Domaći su imali dva puta vođstvo i to od 3:2 i 4:3, ali su gosti sredinom drugog poluvremena izjednačili na 4:4, a u finišu, u 88.minuti stigli i do pobjedonosnog gola za rezultat 4:5 preko rezerviste Murisa Kovačevića.

Na čelu tabele je brezanski Rudar sa svih pet pobjeda i 15 bodova, zenički ZSK je četvrti sa dvije pobjede, jednim remijem i dva poraza, 7 bodova, dok je Fortuna peta na tabeli jednom pobjedom, dva remijaa i dva poraza, pet bodova.

U narednom kolu igra se gradski derbi između Fortune i ZSK-a.