Kantonalna liga ZDK u nogometu – Pobjeda ZSK-a, visok poraz Fortune u Zenici

Kantonalna liga ZDK u nogometu – Pobjeda ZSK-a, visok poraz Fortune u Zenici – Proteklog vikenda odigrane su utakmice drugog kola kantonalne lige Zeničko – dobojskog kantona (ZDK).

U ovoj sezoni 2019./2020. Liga ZDK  broji osam klubova i to:

Fortuna (Zenica), ZSK 2013 (Zenica), Nemila, Proleter (Makljenovac), Rudar (Breza), Vareš, Novi Šeher, Napredak.(Šije).

Domaćini su u drugom kolu zabilježili jednu pobjedu, jedna utakmica je završena neriješeno, a gosti su ostvarili dvije pobjede.

Evo rezultata 2.kola, 07./08./.9.2019.god.:

Zenica: Fortuna – Rudar (B) 1:6

Zenica: ZSK 2013 – Proleter  3:1

Nemila: Nemila – Novi Šeher 1:2

Šije: Napredak – Vareš 2:2

Neke pojedinosti sa utakmice NK Fortuna – FK Rudar Breza 1:6 (1:3);

Strijelci: Tarik Huzbašić u 17′ (Fortuna), te Adin Čiva (3x), Nedim Abadžija (2x) i Nedžad Hodžić (1x) za Rudar Breza;

Crveni kartoni: Adi Hadžić (Fortuna), dva žuta kartona, prvi u 63′ i drugi žuti-isključujući u 66′, te Besim Kolić (Fortuna) u 81′.

NK Fortuna: Glavni trener Armin Beganović, predstavnik kluba Semir Kobić;

Utakmica je igrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polje u Zenici u subotu u 16 sati.

Više detalja sa utakmice OFK ZSK 2013 – NK Proleter Makljenovac 3:1 (1:0);

Strijelci: 1:0 u 17′ Emir Skomorac, 2:0 u 63′ Ahmedin Ščetić, 2:1 u 71′ autogol Erman Selimović, 3:1 u 85′ Umejr Najetović.

Crveni karton: Ibro Suhopoljac u 85′ (Proleter);

OFK ZSK 2013: Glavni trener Branislav Vidović, predstavnik kluba

Utakmica je igrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polje u Zenici pred oko 50 gledalaca po sunčanom vremenu, + 26*C.

Ovo je prva i zaslužena pobjeda ekipe OFK ZSK 2013 u ovom prvenstvu. Domaći su poveli sa 1:0 u 17′ preko Emira Skomorca, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Na 2:0 ZSK-ovci povećavaju u 63′ preko rezerviste Ahmedina Ščetića. I kada se pomislilo da je sve riješeno, gosti smanjuju na 2:1 u 71′ autogolom Ermana Selimovića. Sve dileme oko pobjednika i potvrdu pobjede ZSK-a riješio je rezervista Umejr Najetović u 85.minuti za rezultat 3:1 za domaće.

Sa ove utakmice donosimo i foto galeriju.