Kantonalna liga ZDK – Poraz zeničke Fortune od Rudara u Brezi

Kantonalna liga ZDK – Poraz zeničke Fortune od Rudara u Brezi – Kantonalna liga ZDK. Odigrane su utakmice 12.kola u Kantonalnoj nogometnoj ligi Zeničko – dobojskog kantona, sezona 2017/2018. U ovoj sezoni ligu sačinjavaju sljedeće ekipe:

Fortuna (Zenica), Nemila, Proleter (Makljenovac), Zmaj (Buzić Mahala), Vis Simm-Bau (Kosova), Rudar (Breza), Stupčanica (Olovo), Vareš, Novi Šeher, Napredak.(Šije).

U 12. kolu zabilježene su četiri pobjede domaćih i jedna neriješena utakmica. U derbiju kola u Buzić Mahali, domaći Zmaj je pobjedio sa 2:1 lidera na tabeli, Vis Simm-Bau iz Kosove i tako smanjio zaostatak za liderom na 6 bodova. Zenička Fortuna poražena je u Brezi od Rudara sa 3:1 (strijelac za Fortunu bio je Hanad Džehverović u 47.minuti, izjednačivši na 1:1, a domaći su do pobjede došli u 78′ iz penala i 90.minuti).