Kantonalna liga ZDK –18. kolo, Pobjeda Fortune u Zenici, remi Nemile u Novom Šeheru

Kantonalna liga ZDK –18. kolo, Pobjeda Fortune u Zenici, remi Nemile u Novom Šeheru – Kantonalna liga ZDK. Odigrane su sve utakmice 18.kola (posljednje kolo prvenstva) u Kantonalnoj nogometnoj ligi Zeničko – dobojskog kantona, sezona 2018/2019.

U protekloj sezoni ligu su sačinjavale sljedeće ekipe:

Fortuna (Zenica), Nemila, Proleter (Makljenovac), Zmaj (Buzić Mahala), Rudar (Breza), Stupčanica (Olovo), Vareš, Novi Šeher, Napredak (Šije).

U 18. kolu zabilježene su tri domaće pobjede, a jedna je bila neriješena utakmica.

Zenička Fortuna ostvarila je vrijednu domaću pobjedu nad ekipom Zmaja iz Buzić Mahale.

Rezultat: NK Fortuna – NK Zmaj 4:1 (3:0);

Strijelci su bili: Irnis Kubat u 44′ i 70′, Admir Suljević u 17′ i Adnan Šarić u 44′ za Fortunu, a jedini gol za Zmaj postigao je Elmir Puščul u 65.minuti.

Fortuna je nastupila u sastavu:

Belmin Osmančević, Haris Muračević, Amir Čorić, Sadmir Šabić, Irmis Kubat, Adnan Alić, Adnan Šarić (cap), Admir Suljević (od 57.Esad Durmić), Tarik Huzbašić, Ermin Krivić (od 53.Vedad Ćatić) Harun Bajramović. Još na klupi Besim Kolić. (Glavni trener Armin Beganović, predstavnik kluba Senad Brkić).

Zenička Fortuna prvenstvo je završila na 5.mjestu sa 20 bodova (6 pobjeda, 2 remija i 8 poraza), dok je Nemila zauzela 6.mjesto sa 19 bodova (5 pobjeda, 4 remija i 7 poraza).

Ekipa Nemile osvojila je vrijedan bod u Novom Šeheru odigravši neriješeno 2:2 sa ekipom Novog Šehera.

Golove za Nemili postigli su rezervisti Adem Lužić u 70′ i Eldar Tutmić u 65′, a za domaćina strijelci su bili Bakir Pepelar u 9′ i Bego Bašić u 75.minuti.

Očekivane pobjede zabilježili su prvak lige Stupčanica iz Olova i Vareš.

Inače, titulu prvaka odavno je i superiorno osvojila ekipa Stupčanice iz Olova i ostvarila plasman u Drugu ligu FBiH, grupa Centar.