Kantonalna liga ZDK – 14. kolo: Fortuna pregazila Rudar iz Breze, a Nemila bolja od Zmaja u gostima

Kantonalna liga ZDK. Odigrane su utakmice 14.kola (peto kolo u proljetnom dijelu prvenstva) u Kantonalnoj nogometnoj ligi Zeničko – dobojskog kantona, sezona 2018/2019.

U 14. kolu zabilježena je po jedna domaća i gostujuća pobjeda i dvije neriješene utakmice.

Zenička Fortuna je visoko porazila brezanski Rudar na svom „B“ terenu stadiona na Kamberovića polju u Zenici po oblačnom i kišovitom vremenu (+16*C). Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu.

Rezultat: NK Fortuna – FK Rudar Breza 5:0 (0:0);

Strijelci za Fortunu: Irnis Kubat u 48′ i 65′, Mirsad Mušanović u 50′, Adnan Šarić u 72′ i Tarik Huzbašić u 89.minuti.

Crveni kartoni: Emir Lukhodžić u 52.’ (2.žuti karton) i Sandi Sejdić u 78′ (oba iz Rudar Breza).

Glavni sudija je bio Benjamin Hekić (Kakanj), pomoćnici A1 Armin Čamdžić (Zenica), A2 Harun Šarić (Zenica), delegat Ermin Talam (Zenica).

Sastav Fortune na meču sa Rudarom:

Arnes Gadžun, Haris Muračević, Sadmir Šabić (od 67.Vedad Ćatić), Adi Hadžić, Irnis Kubat (od 67.Ermin Krivić), Adnan Alić (od 63.Anes Agić), Adnan Šarić (cap), Mirsad Mušanović, Tarik Huzbašić, Harun Bajramović, Zekerijah Odobašić.  (Glavni trener Armin Beganović, predstavnik kluba Senad Brkić).

Ekipa Nemile zabilježila je ubjedljivu gostujuću pobjedu od 1:4 u Buzić Mahali kod ekipe Zmaj. Domaći su rano poveli sa 1:0 u 4.minuti, ali su Nemiljani preokrenuli rezultat i ostvarili vrijednu gostujuću pobjedu.

Strijelci za Nemilu bili su Aldin Softić u 25′, Amel Čamdžić u 31′, Rijad Skopljak u 71′ i rezervista Admir Ahmetspahić u 82.minuti, dok je jedini gol za Zmaj postigao Aziz Husić u 4.minuti.

Rezultati 14.kola, 27./28.4.2019.god. u 16,30 sati

Zenica: Fortuna – Rudar (B) 5:0

Buzić Mahala: Zmaj – Nemila 1:4

Vareš: Vareš – Novi Šeher 2:2

Usora: Proleter Makljenovac – Napredak 0:0

(Slobodna je bila ekipa Stupčanica)

Na tabeli ubjedljivo vodi ekipa Stupčanice iz Olova sa 34 boda, a drugi je Rudar iz Breze sa 21 bod.

Nakon 14.kola poznat je i prvak Kantonalne lige ZDK za sezonu 2018/2019, a to je ekipa Stupčanice iz Olova. Nakon rezultata 14.kola, a 4 kola prije kraja prvenstva, Stupčanica ima nedostižnih 13 bodova  prednosti. U donjem dijelu tabele su Proleter, Novi Šeher, Fortuna, Vareš i Nemila.