Juniori u Norveškoj prekinuli crni niz reprezentacija BiH

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine prekinula je crnu niz našeg reprezentativnog fudbala.

Nakon pet poraza u isto doliko mečeva u protekla četiri dana, našu U19 reprezentativci remizirali su protiv Norveške u duelu 2. kola grupe 3 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Zmajiću su danas vodili protiv Norveške na poluvremenu (Rosten 13-auto gol), a na kraju su golom u 90. minuti izbjegli poraz – 2:2.

Nypan je u 62. minuti izjednačio na 1:1, a Egeli tri minute kasnije pogodio za preokret. Zanimljivo, i u prvom meču protiv Izraela koji je odigran u srijedu dva gola smo primili u razmaku od tri minute (64. i 67. minuta).

Gol za 2:2 postigao je rezervista Bejdić u 90, a na teren je ušao 11 minuta ranije.

Samo prvoplasirani tim iz svake grupe izborit će plasman na EURO. Ovim remijem naš tim je ostao i bez teoretske šanse da se plasira na završnu smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta u ovom uzrastu.