Juniori OKK Čelik osigurali plasman na državno prvenstvo

Juniori OKK Čelik osigurali plasman na državno prvenstvo – Finalni turnir Juniorskog prvenstva Sistema „A“ KSBiH  igrao se u nedjelju 05. maja 2019.godine u SKPC Mejdan u Tuzli. Domaćin i tehnički organizator turnira bila je OKK Sloboda iz Tuzle.

Na turniru su nastupile sljedeće ekipe: OKK Sloboda Tuzla, KK Željo 1971 Bihać, OKK Čelik Zenica i OKK Spars Sarajevo.

Nakon četiri odigrane utakmice u dvoranama SKPC Mejdan, prvo mjesto je osvojila ekipa OKK Spars iz Sarajeva. Drugo mjesto osvojila je ekipa OKK Sloboda, a plasman u dalji tok takmičenja, na državno prvenstvo, obezbijedila je i ekipa OKK Čelik, koja je u utakmici za 3. mjesto bila bolja od ekipe KK Željo 1971 iz Bihaća.

Evo svih rezultata:

Polufinalne utakmice:

OKK Sloboda Tuzla – KK „Željo 1971“  97:70

OKK Čelik Zenica – OKK Spars 70 : 100 (18:18, 21:19, 13:29, 18:34)

Utakmica za 3. mjesto:

OKK Čelik – KK „Željo 1971“ 78:58 (18:16, 29:13, 08:15, 23:14)

Finale:

OKK Sloboda – OKK Spars 69: 70

Nakon završenog turnira iz OKK Čelik su saopštili:

– Prvu polufinalnu utakmicu naši juniori odigrali su sa juniorima OKK „Spars“. Rezultat na poluvremenu bio je 39:37 u korist „Čelika“. Na kraju, više snage imali su juniori OKK „Spars“, te slavili sa 70:100.

U utakmici za 3. mjesto, naši momci pobjedom od 78:58 nad ekipom KK „Željo 1971“, osigurali su prolaz dalje, tj. plasman na državno prvenstvo.

Utakmice su sudili: Jasmin Beganović (Tuzla), Adnan Bekrić (Brčko), Ahmet Muminović (Tešanj) i Mirza Efendić (Tuzla). Komesar turnira bio je Nedim Ćudić

– Sve utakmice su protekle u fer i sportskom nadmetanju, a ekipe su pružile dopadljivu košarku.

OKK Sloboda zaslužuje sve čestitke za odličnu organizaciju turnira u vrhunskim uslovima za ovaj nivo takmičenja -, saopštili su iz RKS Tuzla.