Gostujuće pobjede juniorki Čelika i kadetkinja Kengura

Gostujuće pobjede juniorki Čelika i kadetkinja Kengura u LMKSBiH – U odgođenoj utakmici iz 8.kola Lige mladih KSBiH u Banjaluci su igrali juniorke ŽKK Orlovi i zenički KŽK Čelik. Vrijednu gostujuću pobjedu zabilježile su košarkašice Čelika.

JUNIORKE U-18

Rezultat: ŽKK Orlovi – KŽK Čelik  59:75  (17:14), (11:13), (14:29), (17:19);

Satav ekipe Čelika i postignuti poeni:

E.Nizamić 6, Z.Čičak, A.Isaković 5, A.Kahrić 25 p. +10 skokova, A.Ćehajić 25, D.ljubuškić, M.Bučuk 6, L.Škaljo 8 p. +9 skokova.

Najbolji učinak u timu Čelika imale su: Amna Kahrić 25 p.+10 skokova, Amina Ćehajić 25, Lamija Škaljo 8 p. + 9 skokova.

Kod domaćih nezadrživa je bila D.Domuzin sa 35 poena i 14 skokova.

Prvo poluvrijeme dosta ravnopravno i završilo je 28:27 za domaće. Utakmica je „prelomljena“ u trećoj dionici, koju su Zeničanke rješile ubjedljivo sa 14:29, te je na kraju treće dionice bilo 42:56 za Čelik. U zadnjoj dionici bilo je 17:19 za Čelik za potvrdu vrijedne gostujuće pobjede od 59:75.

Sve igračice iz Čelikovog rostera dobile su priliku da zaigraju, a svih 40 minuta utakmice odigrala je Amna Kahrić. Amina Ćehajić imala je stopostotni učinak u šutevima za dva poena (6/6), a pogodila je i 4 trojke od pet pokušaja (80%) za 33,25 minuta provedenih u igri.

U okviru 11.kola Lige mladih KSBiH- državno prvenstvo,  večeras je u Sarajevu odigrana utakmica kadetkinja  KK Željezničar i KK Kengur iz Zenice.

KADETKINJE U-16

Rezultat: KK Željezničar – KK Kengur Zenica 38:44  (11:16), (8:7), (10:12), (9:9);

Sastav ekipe KK Kengur i postignuti poeni:

A.Kahriman, A.Isaković 13, E.Mahmić 2, S.Bašić 2 p. +9 skokova, L. Kahriman, A.Pandža 3, A.Nesimović 2, N.Zejnirović, E. Pašanbegović, H.Spahić 13, A.Sivac 9.

Prvu dionicu dobile su kadetkinje Kengura sa 11:16, a drugu domaće sa 8:7, pa je na poluvremenu bilo 19:23 za Zeničanke. Treću dionicu dobile su kadetkinje Kengura sa 10:12 i nakon ove dionice bilo je 29:35 za Kengur. U zadnjoj dionici bilo je 9:9 i konačan rezultat je 38:44 za Kengur.

Naefikasnije kod Kengura bile su Amna Isaković i Hena Spahić sa po 13 poena, Suana Bašić imala je 9 skokova. Kod Željezničara E.Selimović je postigla 19 poena.

Sve u svemu veoma „tvrda“ utakmica sa malo koševa, a prednost su, gotovo, tokom cijele utakmice imale kadetkinje Kengura i zasluženo su ostvarile novu pobjedu.

I u utakmici u Zenici između večerašnjih protivnika, u drugom kolu Lige mladih KSBiH, pobjedu su ostvarile kadetkinje Kengura (69:62).