Gostujuća pobjeda seniorki KK Jumper u Gračanici

Košarkašice KK Jumper iz Zenice večeras su odigrale utakmicu 13.kola u A1 ligi i to u Gračanici kod ekipe KK G-Stars, saopštili su iz KK Jumper Zenica.

Zasluženu i vrijednu pobjedu u ovom meču, jedanaestu u sezoni, ostvarila je gostujuća ekipa KK Jumper, trenera Almira Omerčevića

Konačan rezultat: KK G-STARS – KK JUMPER  46:64  (8:12), (9:21), (17:14), (12:17);

Sastav ekipe KK Jumper i poeni:

Anida Čaušević 25, Farah Đuherić 14, Emira Šehić 11, Emana Pašalić 8, Sajra Huskanović 5, Naida Burkić 1, Hana Đuherić, Farah Begić, Hatidža Pašalić, Ismihana Pašanbegović, Adna Durmo; (Trener Almir Omerčević);

Nešto više o samoj utakmici saopštio nam je trener KK Jumper, Almir Omerčević:

– Vrijedna gostujuća pobjeda koja nam je obezbjedila final four. Ključnu razliku napravili smo u drugoj četvrtini koji smo riješili u svoju korist za 12 razlike, te se na poluvrijeme odlazi sa plus 16 poena za Jumper (17:33). Do kraja smo rutinski priveli utakmicu kraju za konačnih plus 18 poena i rezultat 46:64.

Čestitam svojim djevojkama na pobjedi, a domaćinu na fer i sportskoj utakmici -, kazao je trener Omerčević.

Inače, u meču iz prve polusezone u Zenici, KK Jumper je slavio protiv KK G-Stars sa 75:50;

U narednom kolu KK Jumper gostuje ekipi ŽKK „Zrinjski 2010“ iz Mostara u derbiju kola.