Gostujuća pobjeda košarkašica KK Jumper protiv Igmana

U prvoj utakmici 15. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper su bile, danas, 10.2.2024.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK Igman iz Istočne Ilidže.

Utakmica je odigrana u SD „Trg Srbije“ u Istočnom Sarajevu od 15 sati pred oko 60 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe ŽKK Igman i zeničke ekipe KK Jumper, zasluženu pobjedu ostvarile su favorizovane, gostujuće košarkašice KK Jumper iz Zenice.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK IGMAN – KK JUMPER   60:75  (12:18), (16:21), (14:26), (18:10);

Sastav ekipe KK Jumper, poeni:

Emira Šehić (cap), Amna Kahrić 12, Jelena Kapisoda 18, Aleksandra Begenešić  14, Ines Podojak 2, Elma Feukić 6, Kanita Smajić 6, Almedina Ahmić 7 p. + 12 skokova, Lamija Bilić 4, Adna Omerdić 6, Sajra Huskanović, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pom.treneri Vedran Kulalić i Armel Mujaković).

Najefikasnije kod KK Jumper Jelena Kapisoda 18, Aleksandra Begenešić 14, Amna Kahrić 12 poena.

U redovima ŽKK Igman najefikasnije Marijana Šehovac 16, Šejla Bujak 13 i Jelena Krajšumović 11 poena.

Tok utakmice

Kroz prvu četvrtinu vođstvo Jumpera od 6 do 8 poena i na kraju četvrtine je 12:18 za gošće. Prednost Jumpera se povećava i u drugoj četvtini, pa je na poluvremenu 28:39 za Jumper.

Treću četvrtinu Jumperice su dobile najubjedljivije, 14:26, te je na kraju tri četvrtine utakmice rezultat 42:65 za Jumper. U posljednjoj četvrtini trener Jumpera, Eldar Durmić, dao je priliku za nastup igračicama sa manjom minutažom, pa su domaće košarkašice Igmana dobile ovu četvrtinu sa 18:10 i ublažile poraz na minus 15 poena. Završilo je razultatom 60:75 za Jumper, potpuno zasluženo.

I jesenas u 4.kolu u Zenici Jumper je pobjedio Igman sa 103:55.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču.

Jumper je sada na omjeru od deset pobjeda i pet poraza, 25 bodova.

U narednom, 16.kolu košarkašice KK Jumper su domaćini ekipi ŽKK „Leotar 03“ iz Trebinja.

Parovi 15.kola (4. kolo drugog dijela prvenstva)