Gostujuća pobjeda košarkašica Čelika BH Telecom – “Feniks zaleđen” na minus 40

Igrano u SD Obiličevo pred oko 50 gledalaca. Početak u 17 sati. U utakmici devetog kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom bile su na gostovanju kod ekipe OKK Feniks u Banjoj Luci. Ubjedljivu i zasluženu pobjedu u ovom susretu ostvarila je gostujuća ekipa KŽK Čelik BH Telecom.

Konačan rezultat i po četvrtinama: OKK Feniks – KŽK Čelik BH Telecom 67:107  (19:35), (21:22), (9:21), (18:29);

Službena lica: Sudije Milan Adamović, Slaven Vavan, Aleksandar Prvi Vuruna, delegat Siniša Jakovljević.

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni:  Amna Isaković 17, Dalila Bilić 5, Adna Omerdić 14, Almedina Ahmić (cap) 8, Berina Mustafica 16, Ema Mačkić 4, Anida Čaušević 18, Amila Kozica 2, Emana Pašalić 3, Suana Bašić 6, Nejra Agić 4, Zerina Kadić 10. (Trener Armel Mujaković);

Najefikasnije i dvocifrene u ekipi Čelika bile su Anida Čaušević sa 18, Amna Isaković 17, Berina Mustafica 16, Adna Omerdić 14 i Zerina Kadić 10 poena. Kod Feniksa najefikasnije su bile Anđela Demirović sa 28 i Milena Rađenović-Lepir 19 poena.

Tok utakmice: Od prve minute gostujuće košarkašice Čelika su u vođstvu, 0:4, pa 2:8, 4:13, 11:21, 13:25. 15:30 i na kraju prve četvrtine je 19:35. Vođstvo Čelika se stalno povećavalo do plus 16 poena u prvoj četvrtini. Kroz drugu četvrtinu igra dosta rezultatski izjednačena, završilo je 21:22 za Zeničanke, te je rezultat na kraju prvog poluvremena 40:57 za Čelik BH Telecom. U trećoj četvrtini ponovo dominacija Čelika i rezultat u ovoj četvrtini je 9:21, a na kraju tri četvrtine utakmice, plus 29 poena, 49:78 za Zeničanke. Posljednja četvrtina, ponovo, u dominaciji Zeničanki, dobili su je sa 18:29, za konačnih, ubjedljivih  i zasluženih plus 40 poena, 67:107.

Sve košarkašice iz rostera obje dobile su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici, a sve košarkašice Čelika upisale su se u strijelce. U ekipi Feniksa sa double-double bila je 14.-godišnja Anđela Demirović sa 28 poena i 19 skokova. Nakon večerašnje pobjede Zeničanke su na omjeru od pet pobjeda i tri poraza, jedno kolo bile slobodne. U narednom 10.kolu KŽK Čelik BH Telecom gostuje ekipi Kozare iz Bosanske Gradiške.