Goran Trkulja prvak FBiH u šahu

Goran Trkulja prvak ŠSFBiH – Završeno je 9.prvenstvo ŠSFBiH. Šahovski Savez  Federacije BiH i ŠS Tuzlanskog kantona, u hotelu „Lukavac u Lukavcu, bio je organizator  9. pojedinačnog seniorskog prvenstva ŠS Federacije BiH za muškarce i žene.

Plakat 9.prvenstva ŠSFBiH
Plakat 9. prvenstva ŠSFBiH

Prvenstvo se igralo u periodu od 31.03. – 03.04.2016. godine uz učešče 48 šahista, među kojima su bila 4 FIDE majstora i 3 Internacionalna majstora.

Prvo mjesto i titulu Prvaka ŠSFBiH za 2015.godinu osvojio je IM Goran Trkulja iz Zenice sa 5,5 poena, ispred FM Borisa Budimira i Nurkić Huseina, takođe, sa 5,5 poena, ali sa slabijim dodatnim kriterijima.Zeničanin Halid Bajramović osvojio je 3,5 poena.

Primjenjivao se Švicarski sistem od sedam kola, uz FIDE tempo igre (90 minuta za cijelu partiju uz bonifikaciju od po 30 sekundi po potezu počevši od prvog).

Goran Trkulja prvak ŠSFBiH u Lukavcu

Turnir će se rejtingovati kod FIDE. Pobjednici su osvojili titule prvaka OPŠSFBiH u muškoj i ženskoj (ukoliko nastupe barem tri igračice) konkurenciji za 2015.godinu.

Svim nagrađenim igračima dodjeljena je diploma. Glavni sudija bio je IA Fahrudin Ćerim iz Zenice, a sudija Nihad Sušić.