Futsal: Pobjeda zeničkih Salines-Neimara u Areni, osiguran plasman u Play off za prvaka BiH

U 15. kolu Premijer lige BiH u futsalu malonogometni klub (MNK) „Salines-Neimari“ Zenica bio je večeras, 09.3.2024.godine, domaćin ekipi MNK Brotnjo iz Čitluka. Ovo je 6.kolo drugog dijela sezone 2023/2024, a do kraja ligaškog dijela takmičenja još su tri kola.

Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici od 20 sati pred oko 700 gledalaca.

Zasluženu pobjedu, u finišu utakmice, ostvarila je domaća ekipa Salines-Neimara.

REZULTAT:

MNK „SALINES-NEIMARI“ – MNK „BROTNJO“  7:5 (2:3);

Strijelci za „Salines-Neimare“: Anel Dedić (2x) u 7′ i 22′, Amar Šišić (2x) u 13′ i 37′, Hadis Krehmić u 35′, Seldin Zatagić u 35′ i Sulejman Salkić u 39′.

Golove za Brotnju postigli Luka Pehar (2x) u 9′ i 16′, te Matej Pehar (3x) u 16′, 27′ i 33′;

Kretanje rezultata: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3 poluvrijeme 3:3, 3:4, 3:5, 4:5, 5:5, 6:5, 7:5 Kraj;

Sastav ekipe „Salines-Neimari“:

Venes Huskić, Seldin Zatagić (cap), Hadis Krehmić, Sulejman Salkić, Nasir Hodžić, Benjamin Avdić, Anel Dedić, Samir Spahić, Mahir Karić, Amar Šišić, Ensar Krehmić, Mirza Sejmen, Amar Vehabović. (Predstavnik kluba Enes Kovačević);

Ovo je deveta pobjeda zeničkog Premijerligaša, uz šest poraza, 4.mjesto sa 27 bodova.

-Zenički tim zauzima četvrto mjesto sa 27 bodova, a već su i matematički obezbijedili plasman među najboljih šest ekipa, koje će se plasirati u doigravanje za prvaka. Prve dvije ekipe će se plasirati u polufinale play-offa, dok će preostale četiri igrati i četvrtfinale -, objavio je Z portal.

Zaslužena pobjeda zeničkih Salines-Neimara nad ekipom Brotnjo, koji su se tako revanširali gostujućoj ekipi za poraz od 5:4 u Čitluku u jesenjem dijelu prvenstva.

Pobjeda je ostvarena velikim preokretom u posljednjih pet minuta, jer su gosti u 33′ imali vođstvo od 3:5.

Od 35′ do 39′ minute domaći su postigli četiri gola i tako ostvarili pobjedu od 7:5.

Ovo je četvrta pobjeda zaredom za Zeničane.

U narednom 16.kolu Salines-Neimari gostuju u Banjoj Luci kod ekipe Borac.