Futsal: Pobjeda zeničkih Salines-Neimara u Areni, četiri gola Nasira Hodžića

U 13. kolu Premijer lige BiH u futsalu malonogometni klub (MNK) „Salines-Neimari“ Zenica bio je večeras, 25.2.2024.godine, domaćin ekipi FC Sloboda Kompred iz Tuzle, Ovo je 4.kolo drugog dijela sezone 2023/2024.

Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici od 20 sati pred oko 800 gledalaca.

Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Salines-Neimara.

REZULTAT:

MNK „SALINES-NEIMARI“ – FC SLOBODA KOMPRED  7:4  (2:1);

Strijelci za „Salines-Neimare“:

Nasir Hodžić (4x) u 8′, 18′, 28′ i 31′, Seldin Zatagić (2x) u 22′ i 24′ i Sulejman Salkić u 27′

Golove za Slobodu Kompred postigli: Ibrahim Husejnović (2x) u 7′ i 40′, Benjamin Smajić u 26′ i Sead Buljubašić u 29′.

Sastav ekipe „Salines-Neimari“:

Venes Huskić, Seldin Zatagić (cap), Hadis Krehmić, Sulejman Salkić, Hamza Vardo, Samir Spahić (golman), Benjamin Avdić, Anel Dedić, Vedad Salčin, Mahir Karić, Amar Šišić, Nasir Hodžić, Mirza Sejmen,  Amar Vehabović. (Pom.trener Josip Lokmer, predstavnik kluba Enes Kovačević);

Ovo je sedma pobjeda zeničkog Premijerligaša, uz šest poraza, 4.mjesto sa 21 bod.

Kretanje rezultata: 0:1, 1:1, 2:1; poluvrijeme 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4 Kraj;

Zaslužena pobjeda zeničkih Salines-Neimara nad Tuzlacima, nakon početnog vođstva gostiju od 0:1.

U prvom poluvremenu domaći su preokrenuli rezultat na 2:1, a u drugom poluvremenu nastavili sa povečanjem vođstva na 4:1, pa na 6:2, 7:3, a na samom kraju Tuzlaci su smanjili na 7:4.

Ističemo odličnu partiju cijele ekipe, a naročito golgetersku igru sa četiri postignula gola, Nasira Hodžića, pojačanja iz MNK Žepče.

I jesenas u Tuzli slavili su Zeničani sa 0:1.

U narednom 14.kolu Salines-Neimari gostuju u Sarajevu ekipi Željezničara, dok će Sloboda Kompred ugostiti lidera na tabeli, ekipu Radnika iz Bijeljine.