Foto+video: NK Čelik – FK Velež 1:0

NK Čelik - FK Velež 31.10.2015.

NK Čelik – FK Velež 31.10.2015. – Čelik je savladao Velež s minimalnih 1:0 u okviru 14. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na Bilinom polju. Na otvaranju utakmice prvi je zaprijetio Čelik kada je u petoj minuti Dedić sjajno šutirao, ali odlično je odbranio Bobić. Domaći su pravili pritisak, a u 24. minuti veliku šansu imao je Karić kada je sam izašao ispred Bobića, međutim golman mostarskog kluba maestralno je odbranio.

Nikolić je imao šansu za Velež u 28. minuti, no lopta je otišla preko gola. Poslije duplog pasa s Popovićem u 31. minuti Karić je sjajnim prizemnim udarcem doveo zenički klub u vodstvo. Isti igrač imao je stopostotnu priliku u 39. minuti, ali je nakon ubačaja Selimovića loše šutirao.

Poslije ubačaja s lijeve strane u 60. minuti Peco je pokušao glavom, a lopta je otišla pored gola. Rođeni su imali više od igre, međutim nisu uspjevali doći do gola domaćih. Do kraja utakmice Zeničani su uspjeli sačuvati prednost i doći do nova tri boda.

Čelik – Velež 1:0

Stijelci: 1:0 Dedić (31). Stadion: Bilino polje (Zenica). Gledalaca: 1000. Sudija: Adnan Mulahasanović (Sarajevo). Žuti kartoni: Salčinović (Čelik), Gavrić, Zolj, Barišić (Velež). /Sc-Sport/

16. Drina 14 2 0 12 14:34 6

[box type=”shadow” ]ČELIK: Adilović, Bajraktarević, Karić, Dedić, Selimović, Kojić, M. Popović (od 69. minute Hećo), Bureković, Pezer (od 46. minute Salčinović), Jusić, Čolić (od 84. minute G. Popović).

VELEŽ: Bobić, Gavrić, Zolj, Peco (od 75. minute Reljić), Barišić, Merzić, Janković (od 76. minute Zec), Haurdić, Ćemalović, Nikolić, Tadejević.[/box]