FOTO+VIDEO: ITALIJA – BiH 2:1

FOTO+VIDEO: ITALIJA – BiH 2:1 – „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na stadionu Juventusa u Torinu od Italije rezultatom 1:2. Bosna i Hercegovina povela je u Torinu protiv Italije u 32. minuti. Izabranici Roberta Prosinečkog poveli su nakon fenomenalne akcije, koju je završio kapiten bh. tima Edin Džeko.

Odlično su igrali Zmajevi protiv evropskog prvaka iz 1968. i četverostrukog svjetskog prvaka i stvorili su više prilika od današnjeg protivnika, ali je Italija osvojila 3 boda.

Već u 3′ zaprijetio je domaći tim kad je Fabio Quagliarella šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola.

Edin Višća je u 17′ imao odličnu priliku nakon dodavanja Edina Džeke, ali je njegov šut iskosa sa desne strane izblokirao Leonardo Bonucci.

Darko Todorović je u 20′ centrirao sa desne strane ka Džeki koji nije najbolje zahvatio loptu na petercu i ona odlazi pored gola.

Edin Džeko u 32′ donosi prednost reprezentaciji Bosne i Hercegovine. Akcija je krenula od Todorovića koji šalje loptu Muhamedu Bešiću na ivicu šesnaesterca, a naš vezista je prosljeđuje na desnu stranu ka Višći. Krilni napadač bh. tima odlično prolazi kroz odbranu Italije i pronalazi Džeku u protivničkom petercu, a kapiten reprezentacije BiH je precizan za 1:0.

Quagliarella je u 41′ još jednom odlično šutirao sa distance, ali je Ibrahim Šehić bio na visini zadatka i sačuvao je svoju mrežu.

Na otvaranju drugog poluvremena Zmajevi su imali još jednu priliku, ali je Amer Gojak promašio loptu nakon ubačaja Bešića.

Domaći sastav u 49′ izjednačuje rezultat. Federico Bernardeschi je iz kornera sa desne strane loptu poslao na vrh kaznenog prostora, a Lorenzo Insigne odličnim volej udarcem šalje loptu iza leđa Šehića.

Eldar Ćivić je u 52′ pokušao iskosa sa lijeve strane, ali je Salvatore Sirigu odbio loptu u polje. U nastavku akcije Džeko centrira na Ćivića čiji pokušaj glavom Italijani blokiraju na gol liniji.

Nastavio je bh. tim da stvara prilike, alli je pokušaj Elvisa Sarića u 55′ završio pored gola, dok je šut Višće u 57′ zaustavio Sirigu.

Džeko se u 59′ sam odlično izborio za priliku, ali italijanski defanzivci blokiraju njegov udarac.

Insigne je pokušao glavom iz dobre pozicije u 70′, a Šehić je izbacio loptu u korner.

Od tog trenutka nije bilo većih prilika sve do 86′ kad je Insigne prošao po lijevoj strani i uposlio Marca Verrattia koji postiže drugi gol za Italiju.