PREMIJER NOGOMETNA LIGA BiH ZA ŽENE – 19.KOLO. VISOK PORAZ NOGOMETAŠICA ČELIKA NA BILINOM POLJU. ŽNK ČELIK – ŽFK MODRIČA 0:4. U 19. kolu ženske Premijer nogometne lige BiH, sezona 2014/2015, ženski nogometni klub Čelik iz Zenice sastao se u Zenici sa ekipom ŽFK Modriča. Završeno je visokom pobjedom gošći iz Modriče.

REZULTAT: ČELIK – MODRIČA 0:4 (0:3);

Strijelci: Dajana Spasojević (u 11. i 87.), Slađana Mičić u 23. iz penala i Marija Miličević u 18.minuti..

Glavni sudija: Račić Tanja (Banja Luka), delegat Hišam Islambegović (Zenica); Posmatrač suđenja Elmir Pilav (Sarajevo);

Utakmica je odigrana u 17 sati na stadionu Bilino polje u Zenici pred oko 150 gledalaca, po sunčanom, pa djelimično oblačnom vremenu (+20*C).

Pred početak utakmice između ŽNK Čelik i ŽFK Modriča danas na Bilinom polju igračice obje ekipe i sudije, za ruku su izvele najmlađe nogometaše škole sporta pod vođstvom trenera Adisa Bešića.

Nogometašice Čelika su imale tri izgledne pozicije za postizanje gola u prvih 10 minuta, ali nisu uspjele da postignu gol. Uslijedila je kazna i iz dva kontranapada, a nakon propusta u odbrani domaćih, gošće iz Modriče postižu dva gola u 11. i 18.minuti. Nakon 5 minuta od vođstva Modriče sa 0:2, sudija Tanja Račić svira penal za gošče, koji Slađana Mičić pretvara u veliko vođstvo od 0:3. Od tog vođstva „raspala“ se igra domaćih, a gošće su u preostalom dijelu utakmice rutinski čuvale stečenu prednost, koje su i povečale u finišu utakmice za velikih 0:4 nad direktnim konkurentom za opstanak u Premijer ligi BiH.