FOTO: Zmajice porazom od Slovenije otvorile EP u Portugalu  – Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine do 20 godina otvorila je Eurobasket u Portugalu porazom od vršnjakinja iz Slovenije rezultatom 57:61.

Iako je Slovenija bila veliki favorit u ovom duelu, naša selekcija je odigrala fenomenalno i u nekoliko navrata se vratila nakon dvocifrene prednosti Slovenki. U posljednjoj četvrtini Bosna i Hercegovina je igrala odlično, nadoknadila je ozbiljan deficit, ali na kraju nije imala dovoljno snage za potpuni preokret.

U posljednjoj minuti Slovenke su imale plus dva i loptu, ali su promašile i to je bila prilika za našu selekciju. No, dogodio se propust u našoj odbrani, Slovenke su izborile ofanzivni skok, postigle poene i okončale ovaj meč u svoju korist.

U našoj grupi nalaze se još i reprezentacije Francuske i Mađarske koje će svoj meč prvog kola igrati danas.