A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras na stadionu „Grbavica“ u Sarajevu Armeniju sa 2:1 u susretu kvalifikacija za EURO 2020. Prvu priliku bh. tim je imao preko Edina Višće u 11′ nakon dodavanja Miralema Pjanića, ali njegov šut iskosa sa desne strane brani golman Aram Airapetyan.

Zmajevi do prednosti dolaze u 33′. Pjanić je izveo korner sa lijeve strane, a Rade Krunić glavom postigao svoj prvi gol u dresu reprezentacije BiH. Pjanić je u 43′ odlično proigrao Edina Džeko, ali je kapitenov šut sa lijeve strane otišao pored gola. BiH je imala inicijativu i u drugom poluvremenu, a dobru priliku su u jednom napadu propustila tri igrača kada je Deni Milošević pogodio prečku, Džekin šut odbranio golman Armenije, a u nastavku akcije Ervin Zukanović šutira pored gola. Nedugo zatim, u 80′ Džeko šalje loptu na desnu stranu za Višću koji centrira na Denija Miloševića koji sa peterca, poput Krunića postiže svoj prvijenac u bh. reprezentaciji za 2:0.

U 3′ sudijske nadoknade Henrikh Mkhitaryan iz penala smanjuje prednost bh. tima. Do kraja utakmice nije bilo prilika i naša reprezentacija je pobijedila sa 2:1. Debi za reprezentaciju BiH upisao je Elvir Koljić koji je u 87′ ušao u igru umjesto Edina Džeke.

Naredni meč reprezentacija BiH će odigrati protiv Grčke u utorak, 26. marta u 20:45 sati na stadionu „Bilino polje“ u Zenici.

Džeko 100. put u dresu reprezentacije!

Kapiten našeg tima večeras 100. put nastupa u dresu sa nacionalnim grbom. On je ujedno i prvi bh. igrač koji došao do ovog jubileja. Tim povodom prije početka utakmice prigodne poklone Džeki uručili su predsjednik NS/FS BiH Elvedin Begić i prvi trener u karijeri našeg napadača Jusuf Šehović.

Sudija: Jakob Kehlet (DEN)
    Pomoćnici: Lars Hummelgaard (DEN), Heine Sørensen (DEN)
    4. sudija: Jens Maae (DEN)

S A S T A V I

bihBosna i Hercegovina armenijaArmenija
12. Ibrahim Šehić (GK) 16. Aram Airapetyan (GK)