FOTO: Zlato i srebro za karatiste KK Čelik na „Rama Open“ u Prozoru – Danas 13.10.2018.godine, u Prozoru je održan 9. Međunarodni karate turnir “RAMA OPEN”, a u organizaciji Karate kluba Empi Prozor-Rama. Turnir je okupio oko 600 karatista iz 70 klubova iz BiH, Hrvatske, Crne Gore, Mađarske, Srbije, Kosova i Slovenije.

Na ovom, veoma jakom, turniru nastupila su i dva takmičara karate kluba Čelik iz Zenica, sa trenerom Marijom Zakićem.

Oba takmičara KK Čelik okitila su se medaljama.

Orhan Pojskić osvojio je zlato u kategoriji juniori borbe -68kg, a Džejna Džaferbegović osvojila je srebrnu medalju u kategoriji U21 borbe seniorke -55kg.

Kako kažu iz OO turnira:

– Turnir okuplja vrhunske sportaše iz BiH i regije, iz godine u godinu jača i svrstava se među najjače karate turnire u BiH. Dugoročni cilj KK Empi je da turnir “Rama open” bude jedan od jačih karate turnira u zemljama regije-. Pokrovitelj turnira bila je Općina Prozor-Rama.

Iz KK Čelik najavljuju za iduću sedmicu državno prvenstvo, na kojem će učestvovati i karatisti KK Čelik.

Čestitke Orhanu i Džejni na postignutim rezultatima od sportske redakcije Zenicabloga.