U prvoj utakmici 17. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice Čelika su bile danas domaćini ekipi ŽKK Feniks iz Banja Luke. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 16 sati, pred oko 100-tinjak gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik i ŽKK Feniks, zasluženu pobjedu je ostvarila domaća ekipa zeničkog KŽK Čelik.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Feniks 66:58  (25:17), (13:16), (17:15), (11:10);

Utakmicu su sudili: Prvi sudija Ernad Karović, sudija 1 Azur Lušija i sudija 2 Dženan Hasić, a delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova:

Dalila Bilić 11, Adna Omerdić 2, Ajla Selimović (cap) 25, Almedina Ahmić 10 p.+ 14 skokova, Suana Bašić 11, Džejlana Indžić 1, Anida Čaušević, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Emana Pašalić 4, Arduana Delić 2, Ema Mačkić; (Trener Armel  Mujaković, pom trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u domaćoj ekipi Čelika bile su kapiten Ajla Selimović sa 25, Dalila Bilić i Suana Bašić po 11, te Almedina Ahmić 10 poena i 14 skokova;

U ekipi Feniks najefikasnije su bile Danijela Mitrović sa 16 i Anđa Marendić 11 poena;

Košarkašice Čelika pred ovu utakmicu su imale bilans od osam pobjeda i sedam poraza, peto mjesto na tabeli sa 23 boda. Na drugoj strani, Feniks je na omjeru 5/9, sedmo mjesto sa 19 bodova.

Gošće iz Banja Luke imaju početno vođstvo od 0:2 i to je jedino vođstvo na utakmici banjalučkog Feniksa.

Domaće igračice Čelika preokreću rezultat u svoju korist, koje povećavaju do kraja prve četvrtine. Bilo je 10:6, 15:8, 17:10, 23:15, a prva četvrtina je završena sa 25:17 za Čelik.

Drugu četvrtinu su nešto bolje odigrale gostujuće igračice i dobile drugu četvrtinu sa 13:16, iskoristivši odsustvo od tri minuta sa terena ponajbolje igračice Čelika, Ajle Selimović, u finišu druge četvtine, zbog povrede. U dva navrata bilo je i plus 10 poena za Čelik, 27:17 i 36:26. Na poluvremenu je 38:33 za domaće.

Kroz treću četvrtinu Feniks, tri puta, prilazi na zaostatak od samo četiri poena, ali na kraja treće četvrtine Čelik ima vođstvo od 55:48.

U posljednjoj četvrtini vođena je velika borba, gošće prilaze samo na jedan poen zaostatka, 55:54, ali u narednim minutama domaće košarkašice uspjevaju da odole agresivnoj igri gošći. Prednost se postepeno povećava, a u zadnje dvije minute rezultat je 62:56, 64:57, 66:57, a završilo je 66:58 za Čelik, potpuno zasluženo. Double-double učinak imala je Almedina Ahmić iz Čelika sa 10 poena i 14 skokova.

Sve igračice iz rostera Čelika dobile su priliku da nastupe u današnjem meču.

Košarkašicama Čelika ovo je deveta pobjeda u prvenstvu uz sedam poraza, 25 bodova. Košarkašice Feniksa su sada na bilansu od pet pobjeda i deset poraza, 20 bodova.

U narednom 18.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi Konjic, jesenas u Zenici, u 7.kolu Čelik je slavio sa 84:48.