U 17. kolu bh.Prvenstva za košarkaše, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su na gostovanju kod ekipa KK Mladost u Mrkonjić Gradu. Utakmica je odigrana u SD u Mrkonjić Gradu bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu. Pobjedu u ovom meču ostvarili su gostujući košarkaši Čelika nakon dva produžetka od po pet minuta.

Konačan rezultat: KK Mladost (MG) – OKK Čelik  90:93; (69:69) nakon 40 minuta igre (12:22), (30:16), (14:17), (13:14);    1.produžetak (10:10), 2. produžetak (11:14). Konačan rezultat 90:93 za Čelik; Sudije su bili Haris Bijedić, Maid Lasetović i Slaven Vavan, a delegat je Dragan Čazić.

Sastav ekipe Čelik i poeni: Ermin Dedić 31, Srđan Gavrić 9 p.+ 10 skokova, Ranko Križanović 25, Meris Bečirović 11, Milivoje Božović 15 p.+11 skokova, Benjamin Bajramović, Armin Avdibegović (cap), Anes Podojak, Haris Ćurevac 2, Haris Delalić, Namik Varupa, Kristijan Tomić. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);  U ekipi Čelika dvocifreni su bili Ermin Dedić 31, Ranko Križanović 25, Milivoje Božović 15, Meris Bečirović 11 poena; Kod ekipe Mladost najefikasniji su bili Nemanja Milošević 24, Đoko Šalić 18, Jovan Đorđević Marinković 17 i Stefan Lakić 14 poena;

Košarkaši Čelika odlično otvaraju utakmicu serijom od 0:13 uz osam poena Ermina Dedića. Do kraja prve četvrtine domaći malo smanjuju vođstvo Čelika od plus 13 poena na 12:22. Drugu četvrtinu bolje su odigrali domaći, dobili ovaj period sa 30:16, te je na poluvremenu 42:38 za Mladost. U drugoj četvrtini bilježimo seriju domaćih od 14:0, od rezultata 21:35 do 35:35. Kroz treću četvrtinu dosta izjednačen rezultat, koju dobija Čelik sa 14:17, te je rezultat nakon treće četvrtine 56:55 za Mladost. U drugom dijelu zadnje četvrtine Čelik je stalno u vođstvu od jednog do četiri poena, ali domaći prelaze u vođstvo od 69:67 u zadnjoj minuti. Ranko Križanović je pogodio za 69:69 za produžetke u zadnjim trenucima regularnih 40 minuta.

U prvom produžetku od pet minuta ekipe se smjenjuju u vođstvu i ovaj prvi produžetak završen je sa 10:10, odnosno 79:79. Sredinom drugog produžetka domaći idu na plus pet poena u dva navrata (86:81) i (88:83) na dva i po minuta do kraja. Čelik trojkom Ermina Dedića i sa dva poena Gavrića uspjeva da izjednači na 88:88. Sa dva pogotka Ranka Križanovića iz igre i jednog iz slobodnog bacanja Čelik vodi sa 88:91. Domaći smanjuju na 90:91, a pobjedu Čelika potvrđuje Ermin Dedić sa dva slobodna bacanja za konačnih i zasluženih 90:93. Drugi produžetak Čelik je dobio sa 11:14. Ovo je deveta pobjeda košarkaša Čelika u tekućem prvenstvu uz šest poraza. U sljedećem 18. kolu košarkaši Čelika su domaćini ekipi Čapljine.