Košarkaši Čelika, uokviru 14.kola (treće kolo drugog dijela prvenstva) A1 Lige KSBiH, sezona 2019/2020, bili su na gostovanju na Ilidži kod ekipe Igman Burch. Utakmica je odigrana u KSC „ Sabit Hadžić“ na Ilidži-Sarajevo pred oko 80 gledalaca.

Vrijednu pobjedu u ovom meču zabilježili su gostujući košarkaši Čelika i tako se revanširali Igmanu za poraz u trećem kolu u Zenici.

Rezultat: KK Igman Burch – OKK Čelik 73:79  (17:24), (27:18), (14:18), (15:19);

Sastav ekipe Čelika na Ilidži i postignuti poeni:

Mirza Keso 12, Anes Podojak 6, Ranko Križanović 8, Stefan Britvar 10, Nedžad Muratović 18 p. + 10 skokova, Nebojša Maksimović 10, Benjamin Bajramović, Armin Avdibegović (cap) 7, Kristijan Tomić, Namik Varupa 8, Kenan Fajković, Admir Škaljo. (Trener Josip Pandža, pom.trener Bojan Stevanović).

Najefikasniji kod Čelika bili su Nedžad Muratović 18, Mirza Keso 12, Nebojša Maksimović i Stefan Britvar po 10 poena;

Najviše koševa za Igman Burch postigli su Jackon Dubinski 20, Mirza Mešić i Ermin Tarčin po 11 poena;

Tok utakmice, kretanje rezultata:

Čelik otvara utakmicu sa vođstvom od 0:7, kasnije idu i na plus 11 poena (7:18), a do kraja prve dionice domaći smanjuju razliku i prva dionica završila je sa vođstvom Zeničana od 17:24.

Drugu dionicu bolje otvaraju domaći i serijom od 13:0 prelaze u vođstvo od 30:24 za četiri minute igre. Gosti uspjevaju da smanje prednost domaćih i rezultat na poluvremenu je 44:42 za Igman.

Kroz treću dionicu vodi se ravnopravna borba sa nešto manje koševa iz prethodnih dionica, a prednost na kraju tri četvrtine utakmice je za Čelik, rezultat 58:60.

U zadnjoj dionici Čelik ima stalnu prednost, a domaći su samo jednom imali vođstvo od tri poena prednosti (65:62). Na 2,26 minuta do kraja Čelik ima prednost od pet poena (68:73), a minut kasnije i šest poena prednosti (69:75). Do kraja utakmice Zeničani rutinski privode utakmicu kraju za konačnih 73:79.

Ovo je deveta pobjeda košarkaša Čelika uz pet poraza u ovom prvenstvu.

U narednom 15.kolu košarkaši Čelika će biti domaćini ekipi Konjica.