FOTO: Vrijedna pobjeda kadeta KK Kengur u 8.kolu Lige mladih KS BiH  – U okviru 8.kola Lige mladih KSBiH- državno prvenstvo, u kojem nastupa i sedam selekcija u pet kategorija iz Zenice, danas je u Areni Zenica na „C“ terenu, odigrane utakmica između kadetskih selekcija KK Kengur iz Zenice i KK WBS Basketball iz Teslića, u prisustvu 40-ak gledalaca.
Vrijednu pobjedu su zabilježili kadeti Kengura.

KADETI U-16

Rezultat: KK Kengur Zenica – KK WBS Basketball Teslić 80:68 (18:18), (14:18), (21:22), (27:10);

Sastav kadeta Kengura, poeni, skokovi:

E.Prasko, T.Cvitanović, Harun Huseinspahić 25 poena +19 skokova +10 asistencija, Valentin Vidović 15 poena +16 skokova, L.Tanić 1, M.Ilić 2, N.Haramandić, M.Kokor 4, D.Merdanović, I.Maglajlić, Eldar Abazović 18, Haris Halilović 15 p.+ 7 skokova. (Trener Enver Jahić);

U prvom poluvremenu viđena je dosta ravnopravna borba i rezultat na poluvremenu bio je 32:36 za goste iz Teslića. Istim tempom odigrana je i treća dionica i rezultat na kraju treće dionice bio je 53:58 za Teslićane.

Na početku zadnje dionice gisti vode sa 0:4 i rezultat je 53:62. Nakon ovog rezultata Kengur je odigrao fenomenalno i napravio fantastičnu seriju od 17:0, te je rezultat u potpunosti preokrenut i glasio je 70:62.

Ovo su bile prelomne minute za pobjedu Kengura u ovoj važnoj utakmici. Do kraja minute domaći su rutinski čuvali pobjedu za konačnih 80:68.
Fenomenalnu igru kod kadeta Kengura pružili su Harun Huseinspahić sa triple-double učinkom od 25 poena, 19 skokova i 10 asistencija, te Valentić Vidović sa doble-double učinkom od 15 poena i 16 skokova. Istakli su se i Eldar Abazović sa 18 poena, te Haris Halilović sa 15 poena i 7 skokova.
Kod gostiju najefikasniji K.Tomić 17, A.Tomić 16, A.Kulaš 10, te M.Nikolić 6 p. +12 skokova.