Visoka pobjeda Čelika u zadnjoj utakmici sezone na Bilinom polju – 9.kolo Lige za opstanak u Premijer ligi BiH, NK ČELIK – FK OLIMPIC 4:1; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 17 sati; Gledalaca oko 2.500 (Na južnoj tribini oko 250 najvatrenijih navijača Čelika, popularnih Robijaša).

Vrijeme  oblačno i kišovito (+16*C.  Glavni sudija Elvis Mujić (Banovići), pomoćnici, A1 Senad Ibrišimbegović (Travnik), A2 Arnel Novalić (Doboj Istok), delegat Milan Janković (Trebinje).

Uokviru  9. kola Lige za opstanak prvenstva BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, igrali su domaći NK Čelik i već otpisana ekipa FK Olimpic iz Sarajeva

Završeno je zasluženom i visokom pobjedom Čelika.

REZULTAT: ČELIK – OLIMPIC 4:1 (3:0);

Strijelci: Haris Dilaver 3x (30. 35. i 90+1) i Bojan Regoje u 28.minuti za Čelik , a Miloš Džugurdić u 86.minuti za Olimpic. Žuti kartoni: Zeljković, Vukomanović i Rikalo (Olimpic);

Čelik: Ružić, Regoje (od 62.Duraković), Mahir Karić, Dilaver, Salčinović, Jusić (od 70.Stokić), Husić, Sadiković, Pezer, Hećo (od 54.Brković), Šišić. (Glavni trener Pavle Skočibušić na klupi, ŠSŠ Boris Pavić);

Olimpic: Jovanović, Imamović, Vukomanović, Osmanović, Mahir Karić (od 57.Džugurdić), Hadžić, Čolić (od 39.Ajdinović), Govedarica, Bogdanović, Zeljković, Kiso (od 54.Rikalo). Glavni trener Dragan Radović);

Tok utakmice, značajniji momenti:

Prije početka utakmice minut šutnje za poginule u nedavnoj avionskoj nesreći kod Mostara.

-3.minut, pokušaj Heće, ali pored gola.

-4.minut, Husić iz dobre pozicije, nakon dodavanja Salčinovića, pored gola, sam pred golmanom gostiju.

-5.minut, pokušaj Mahira Karića iz Olimpica, pravo u ruke golmanu Ružiću.

-7.minut, pored istrčalog golmana Ružića, Osmanović nije pogodio gol Čelika.

-10.minut, šut Salčinovića sa oko 25 m iz slobodnog udarca preko gola.

-15, minut, Hećo šutirao preko gola sa oko 22 metra.

-16.minut, šut po zemlji Salčinovića sa ivice 16-erca lopta okrznula lijevu stativu gostiju.

-28.minut, vođstvo Čelika od 1:0 preko Bojana Regoje, šutem tzv. „suhi list“ sa oko 12-ak metara, neobranjivo pod prečku.

-30.minut, 2:0 za Čelik golom Harisa Dilavera, glavom sa 5-6 metara nakon centaršuta Karića.

-35.minut, 3:0 za domaće, ponovo Haris Dilaver, nakon što mu je Karić nesebično proslijedio loptu.

-53.minut, odličan šut M.Karića (Olimpic) pod prečku sa oko 25 m, Ružić krajnjim naporom izbio u korner.

-69.min., šut Vukomanomića zaustavlja golman Ružić.

-74.min., Olimpic pogodio stativu, Osmanović bio sam pred Ružićem.

-82.min., centaršut Dilavera, Jocić glavom, Jovanović odbranio sa teškom mukom.

-84.min., snažan šut Vukomanovića po prečku, Ružić krajnjim naporom izbija u korner.

-86.minut, 3:1, Olimpic smanjio preko Džugurdića, koji je iskosa prebacio istrčalog Ružića.

-88.minut, Ružić krajnjim naporom zaustavlja šut Osmanovića sa 15-ak metara.

-89.minut, pokušaj prizemnog šuta Stokića, ali lopta pored gola.

-90+1 minut, ponovo Dilaver za 4:1 i het-trick na današnjoj utakmici, nakon odličnog ubačaja Stokića na  peterac gostiju, a ovome nije bilo teško da pogodi nebranjeni dio gola gostiju, što je i  konačan rezultat utakmice.

U zadnjem, 10.kolu Čeliku je potreban bod bod za siguran opstanak ili eventualni neuspjeh Viteza i Metalleghea.

-U cilju promocije vrijednosti kluba i veće orijentacije prema mlađim generacijama u Zenici kojima treba približiti njihov jedini klub, Nogometni klub Čelik Zenica još jednom ugostio učenike osnovnih škole sa područja Zenice. Na današnjoj utakmici sa FK Olimpic Sarajevo gosti kluba bilo je 70 učenika OŠ “Skender Kulenović”, kao i 46 učenika osnovne škole i gimnazije Katoličkog školskog centra “Sveti Pavao”.

Učenici završnih razreda OŠ “Skender Kulenović” su privukli posebnu pažnju naše javnosti nakon što su se na ekskurziji u Budimpešti uslikali sa zastavom kluba i još jednom dokazali da mlade generacije Zenice čvrsto stoje uz svoj klub. Upravo zbog ovakvog poteza, bili su gosti kluba na današnjoj utakmici-, javili su iz NK Čelik