FOTO+VIDEO: Čelik – Zrinjski 1:1

FOTO+VIDEO: Čelik – Zrinjski 1:1- Remi Čelika sa liderom Zrinjskim na Bilinom polju

19.kolo Premijer lige BiH, NK ČELIK – HŠK Zrinjski 1:1; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 17 sati; Gledalaca oko 8.000, (Južna tribina stadiona nakon 2,5 godine sa svojim najvatrenijim navijačima, popularnim Robijašima, a na sjevernoj tribini oko 200 navijača Zrinjskog – Ultrasa). Vrijeme oblačno i prohladno (+6*C). Sudije: Glavni sudija Ognjen Valjić (Banja Luka), pomoćnici A-1 Damir Lazić (Brčko), A-2 Senad Ibrišimbegović (Travnik), delegat Goran Skoko (Ljubuški).

Uokviru 19.kola prvenstva BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, u jednom od derbija kola, igrali su domaći NK Čelik i ekipa HŠK Zrinjski iz Mostara, lider na tabeli. Završeno je neriješenim rezultatom, sa kojim su, čini se, zadovoljne obje ekipe.
REZULTAT: ČELIK – ZRINJSKI 1:1 (0:1);

Strijelci: 0:1 Tomić (45.+5.), 1:1 Dilaver u 63. iz penala.

Žuti kartoni: Salčinović, Brković, Šišić (Čelik), Blaić, Bilbija, Jamak, Mešanović (Zrinjski);

Crveni kartoni: Jasmin Mešanović (Zrinjski) – drugi žuti kartona u 78.minuti, Fenan Salčinović (Čelik) – drugi žuti karton u 88.minuti.

Čelik: Ružić, Šivšić, Regoje, Haurdić (od 60. Karić), Dilaver (od 95.Islamagić), Saličnović, Brković, Jusić, Sadiković, Sakan, Šišić (od 72. Hećo). (Glavni trener Nedim Jusufbegović);

Na klupi za rezervne igrače Čelika ostali su: golman Dujković, Jurković, Islamagić, Karić, Bureković, Hećo, Duraković.
Zrinjski: Pirić, Blaić (od 46.Barić), Peko (od 76.Kajkut), Graovac, Tomić, Stojkić, Todorović (od 54.Jović), Mešanović, Jamak, Katanec, Bilbija. (Glavni trener Ivica Barbarić);

Kašnjenje utakmice 7 minuta zbog bačenih papirnih traka na teren i njihovog sklanjanja sa terena.
4.minut, težak sudar Blaića i golmana Čelika Ružića, Blaić dobio žuti karton, Ružić nastavlja utakmicu.
17.minut, šansa za domaće. Dilaver sa četiri metra šalje loptu pored gola gostiju.
22.minut, Brković pada u 16-tercu, domaći traže penal, Valjić odmahuje rukama.
38.minut, Brković šutira iz dosta povoljne pozicije, ali je golman Pirić na mjestu.

Peta minuta sudijske nadoknade, lopta dolazi do Tomića, koji matira golmana Čelika za vođstvo Zrinjskog od 0:1, što je i rezultat prvog poluvremena.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta opreznoj igri sa obje strane, a nešto bolje pozicije za postizanje gola imali su domaći, gosti su iz prve povoljnije situacije postigli gol u zadnjim trenucima sudijske nadoknade od 5 minuta.

50.minut, lijepa akcija domaćih, a Fenan Salčinović sa 14 metara pogađa prečku gola gostiju.

Penal za Čelik u 63.minuti, nakon što je Mešanović oborio Šišića u šesnaestercu. Siguran izvođač penala je Haris Dilaver za izjednačenje na 1:1 na Bilinom polju.

76.minut, Šivšić centrira i lopta u visokom luku ide u gol, ali golman gostiju izbija u korner.
78.minut, Mešanović neoprezno faulira golmana domaćih, Ružića i dobija drugi žuti karton-isključujući.
Iako sa igračem manje gosti imaju više od igre u proteklih 10 minuta od isključenja Mešanovića.

Drugo poluvrijeme produženo za šest minuta i u ovoj nadoknadi nije bilo uzbuđenja.

Drugo poluvrijeme je bilo puno boljeg od prvog i viđena je dosta bolja i interesantnija utakmica.

Dekor koji su priredili Robijaši na stadionu bio je fascinantan i svaka im čast na velikom trudu i povratku na Bilino polje nakon dvije i po godine.
U narednom 20.kolu (deveto kolo drugog dijela prvenstva) Čelik gostuje kod ekipe Viteza, a Zrinjski je domaćin ekipi Krupa.