FOTO: Velika pobjeda naših Zmajića nad Portugalom – 4.kolo U21 BiH – Portugal 3:1. Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine (U21) igrala je danas 10.10. u Trening centru u Zenici utakmicu 4. kola grupne faze Evropskog prventva protiv favorizovane selekcije Portugala. Utakmica je završena velikom pobjedom naše reprezentacije.

Rezultat: BiH – Portugal 3:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 (Carvalho 10′), 1:1 (Šerbečić u 22.’), 2:1 (Demirović u 77.’), 3:1 (Menalo u 90+4);

BiH: Trkulja, Todorović, Ćivić, Šerbečić, Radeljić, Ćavar, Lončar, Gojak, Peco, Jukić, Demirović. (Selektor Vinko Marinović);

Na klupi naše reprezentacije ostali su: Muminović, Kadušić, Kuzmanović, Osmanković, Mustenadagić, Menalo, Danilović.

Portugal: Pereira, Fernando, Ruben Dias, Ferreira, Ruben Neves, Gamboa, Jota, Carvalho, Dias, Ribeiro, Bruno Xadas. (Selektor Rui Jorge);

Klupa Portugala: Costa, Felix, Dalot, Rodrigues, Delgado, Goncalves, Tavares.

-8.minut- Portugalci pogađaju lijevu stativu nakon udarca, iz drugog plana, Gamboe glavom.

-10.minut, 0:1- Sjajno je pogodio Joao Carvalho nakon lijepe akcije Portugalaca. Šutirao je sa oko 22 metra i savladao našeg golmana Nemanju Trkulju.

-15.minut- Našoj reprezentaciji je poništen gol nakon centaršuta iz prekida zbog ofsajd pozicije.

-Portugalci su nadmoćniji u prvih 20-ak minuta, ali ni bh. igrači nisu bez šansi, pa možemo reći da pružaju   dostojan otpor rivalu.

-22.minut-1:1 – Stjepan Lončar je izveo korner sa desne strane, a Besim Šerbečić postiže gol glavom sa nekoliko metara za 1:1.

-Od 20. do 30.minute ništa nismo lošiji od favorizovanog Portugala, za sada.

-U 35. i 37.minuti odlične intervencije našeg golmana Trkulje nakon direktnog šuta iz tzv. skraćenog kornera i jednog kontranapada gostiju. Prvo poluvrijeme završeno neriješenim rezultatom 1:1. Naš tim pružio dobru partiju protiv favorizovanog Portugala.

-55.minut- Dvostruka izmjena kod gostiju, Goncalves mijenja Carvalha, a Felix Xadasa.

-59.minut -Odlična akcija bh. fudbalera nakon prodora Ćivića, ali na kraju niti korner.

-62.minut- Dobar tempo igre, šutevi se upućuju na raznim stranama skoro svake dvije minute. Ipak, izrazitih prilika nema.

-65.minut- Gojak ubacuje u šesnaesterac nakon slobodnog udarca, ali niko od naših ne zahvata upotrebljivu loptu.

-68.minut- Opasan napad BiH po lijevoj strani, Jukić je sjajno prošao i ubacio u peterac, ali ispred slobodnog Demirovića Portugalci izbacuju loptu sa peterca.

-70.min.- Menalo mijenja Pecu u našoj reprezentaciji.

-75.min. Kod Portugalaca Gamboa je napustio teren, umjesto njega je u igri Delgado.

-77.min- 2:1 –Marijan Čavar je povukao kontranapad i odlično uposlio Ermedina Demirovića, koji je pobjegao gostima i rutinski savladao golmana Pereiru.

-82.min.-Umjesto Marijana Čavara, koji je ispračen ovacijama, u igri je Zinedin Mustedanagić.

-84.min.- Naš golman Nemanja Trkulja ponovo spašava BiH nakon odličnog šuta Delgada.

-87.min.-Velika šansa za portugalce nakon kornera, šut glavom Delgada preko gola sa peterca.

-88.min.-Umjesto Jukića u igri je Mićo Kuzmanović.

-Četiri minute sudijske nadoknade u drugom poluvremenu.

-94.minut-3:1 Luka Menalo postiže treći gol nakon odličnog prodora Amera Gojaka uz samu lijevu korner i povratne lopte na 10-ak metara, koji rutinski potvrđuje našu veliku pobjedu od 3:1.

U današnjem susretu Portugal je bio veliki favorit, ali su izabranici Vinka Marinovića odigrali fantastičan meč i pokazali su da se na njih i u budućnosti može i mora ozbiljno računati.
Nakon četiri odigrana kola BiH ima šest bodova i zauzima drugo mjesto, dok je prva Rununija sa 10 bodova. Trećeplasirani Wales ima šest bodova i utakmicu manje, a Švicarska 4 boda. Portugal je petoplasirani sa tri boda, dok Lihtenštajn nema bodova.