FOTO: Velika pobjeda košarkaša Čelika u komšijskom derbiju u Travniku – Košarkaši Čelika, uokviru 13.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, bili su na gostovanju kod ekipe KK Travnik. Utakmica je odigrana u dvorani Osnovne škole u Travniku, pred oko 250 gledalaca, među kojima je bilo i 50-ak navijača iz Zenice. Zasluženu pobjedu u ovom komšijskom derbiju ostvarila je gostujuća ekipa OKK Čelik iz Zenice i tako se revanširala za poraz u Zenici u jesenjem dijelu sezone.

Rezultat: KK Travnik – OKK Čelik  67:82  (9:36), (19:16), (17:13), (22:17);

Sudije su bili: Glavni sudija Esad Pelja, sudija 1 Alem Gasal, sudija 2 Adnan Pašalić, komesar Samir Lušija.

Sastav OKK Čelik i poeni:

Armin Avdibegović (cap) 23, Adi Bambur 5, Anes Podojak 11, Mirza Keso 5, Kerim Dragolj 17, Muhamed Gak 7, Denis Halilović 3, Namik Varupa 11, Adis Zec, Aner Đulan, Belmin Hrvić. (Trener Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 23, KerimDragolj 17, te Anes Podojak i Namik Varupa po 11 poena.

Najviše koševa za Travnik postigli su: Nikola Mičić 18, Vojin Ilić 17 i Deni Radak 12 poena.

Tok utakmice: Pred ovu utakmicu ekipa Čelika je bila na omjeru od 7 pobjeda i 5 poraza, a Travnik je imao 6 pobjeda i 6 poraza.

Gosti iz Zenice odlično otvaraju utakmicu i za nekoliko minuta rezultat je + 15 poena (2:17). U nastavku prve dionice Čelik igra furioznu igru i rezultat se stalno povečava do konačnih i nevjerovatnih + 27 poena /9:36) na kraju prve dionice, što je i prelomilo utakmicu, iako su ostale još tri četvrtine utakmice. Ovo je vjerovatno najbolja četvrtina u ovom prvenstvu, koju su odigrali košarkaši Čelika

Pred kraj prve dionice povrijeđen je Čelikov standardni igrač Mirza Keso, koji je prebačen na medicinsku intervenciju i pred kraj utakmice pojavio se u dvorani sa postavljenim zavojem i vjerovatno langetom na ruci. Ova povreda mladog Mirze Kese bacila je sjenu na veliku pobjedu Zeničana u Travniku,

U drugoj dionici viđena je ravnopravna igra i rezultat na poluvremenu je 28:52 za Čelik. Treća dionica ponovo donosi prilično ravnopravnu utakmicu i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice je 45:65 za goste.

U zadnjoj dionici gosti iz Zenice rutinski čuvaju ranije stečenu prednost, a trener Armel Mujaković u zadnjoj  minuti utakmice igru uvodi i trojicu mladih igrača sa klupe, Adisa Zeca, Anera Đulana i Belmina Hrvića. Završilo je 67:82 za Čelik, potpuno zasluženo.

Čelik je sada na omjeru od 8 pobjeda i 5 poraza, a Travnik 6/7.