Važna pobjeda rukometaša Čelika na Bilmišću –  Premijer rukometna liga BiH, 11.kolo. RK ČELIK – RK PRIJEDOR 31:29; Dvorana na Bilmišću u Zenici; Početak u 18 sati; Gledalaca: oko 200. Sudije: Žarko Hrstić – Ante Rašić (oba Ljubuški), kontrolor Samir Suljević.

U jednom od derbija 11. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2015/2016, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Prijedor u dvorani na Bilmišću, zbog zauzetosti Arene. Utakmica je završena zasluženom pobjedom Čelika, rezultatom 31:29 (18:18).

Sastavi ekipa, strijelci, odbrane golmana:

RK ČELIK:  Amar Ćerim, Jasmin Omerović, Mirza Dervenčić, Adnan Begagić, Hamza Hadžić, Ahmed Oruč, Mustafa Babič, Enes Sirčo (6 odbrana), Edvin Begović 4, Ranko Božić 3, Ajdin Tufekčić (9 odbrana -2 sedmerca), Aldin Begagić 9, Nemanja Bezbradica 5, Nikola Grahovac 2, Enes Skopljak 1, Marko Pandžić 7; (Trener Bojan Crnomarković);

RK PRIJEDOR: Štosljević 7, Šerbula, Miljuš, Kecman, Balaban, Kaurin 3, Bajić 2, Janković 1, Topić, Radaković Milan, Jovanović 4, Mirković 3, Babić (13 odbrana), Savić 3, Radaković Jovica 6; (Trener Saša Babić);

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić 9 i Marko Pandžić 7 golova;

Najviše golova za Prijedor postigli: Mihajlo Štosljević 7 i Jovica Radaković 7 golova;

Sedmerci za Čelik: 3 (2); Sedmerci za Prijedor: 4 (2) ; Isključenja: Čelik ( 8′ ),  Prijedor ( 6′ );

Zaslužena pobjeda rukometaša Čelika u derbiju donjeg dijela tabele. Domaći bolje otvaraju utakmicu i imaju vođstvo od 4:1. U 13.minuti bilo je 8:4, ali se gosti „bude“ i u 19.minuti je njihovo prvo vođstvo od 10:11 i 11:12. To su bila jedina vođstva na utakmici gostujućih rukometaša. Do poluvremena se igra, uglavnom, gol za gol uz minimalnu prednost Čelika ili neriješen rezultat. Na odmor se odlazi pri neriješenom rezultatu 18:18.

U 13.minuti drugog poluvremena gosti postižu prvi gol nakon što je Čelik postigao 4 gola za rezultat 22:18. U ovom periodu na golu Čelika je mladi Ajdin Tufekčić, koji je uspio odbraniti gostima dva sedmerca.

Najveća prednost Čelika bila je pet golova i to u 46.minuti (24:19), u 56.minuti 30:25 i u 57.minuti 31:26. Prednost domaćih u drugom poluvremenu najčešće je bila četiri gola, da bi, uz blago opuštanje domaćih u samom finišu gosti smanjili na minus dva gola za konačnih i potpuno zasluženih 31:29 za Čelik.

Ovo je Čelikova četvrta pobjeda u prvenstvu uz sedam poraza, a Prijedoru sedmi poraz.

U narednom, 12. kolu RK Čelik gostuje kod ekipe Konjuh iz Živinica.