U drugom kolu Prve futsal lige FBiH, grupa 1, malonogometni klub (MNK) „Neimari“ Zenica bili su domaćini, u derbiju kola, ekipi FKA „Centar“ iz Sarajeva.

Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici u prisustvu oko 200 gledalaca.

Ubjedljivu  pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa MNK „Neimari“.

Rezultat: MNK „Neimari“ – FKA „Centar“ 5:0 (3:0);

Strijelci za Neimare bili su Alija Bajrić u 8′ i 17′, Amar Šišić u 4′, Amir Baručija u 29′ i Elmin Zatagić u 40′.

Sastav ekipe Neimari:

Milenko Ristivojević (golman), Hadis Krehmić, Erdin Ramić, Amir Baručija, Amar Šišić, Mirzad Kozlić (golman), Elmin Zatagić, Seldin Zatagić, Alija Bajrić, Sulejman Salkić, Nermin Pašalić (cap), Amar Vehabović, Ehliman Pašalić, Emin Husejnović. (Trener Mirko Čampara, predstavnik kluba Enes Kovačević).

Odlična igra i pobjeda MNK „Neimari“ u derbiju kola protiv vrlodobre ekipe FKA Centar. Domaći su krenuli odlučno od prve minute i rano dolaze do vođstva od 2:0 i to u 4′ i 8′ minuti preko Amara Šišića i Alije Bajrića. Na 3:0 povećao je, svojim drugim golom na utakmici, Alija Bajrić i to je rezultat prvog poluvremena. U prvom poluvremenu istakli su se golmani obje ekipe, Milenko Ristivojević iz Neimara i Ivan Trifković kod Centra.

U drugom poluvremenu domaći postižu još dva gola i to preko Amira Baručije u 29′ i Elmina Zatagića u posljednjoj, 40.minuti za konačnih, ubjedljivih i zasluženih 5:0. Ovo je druga pobjeda Neimara u prva dva kola prvenstva.

U narednom, trećem kolu Neimari gostuju ekipi MNK Drina iz Goražda.