FOTO: Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika u zadnjoj utakmici prvenstva, Igman „zaleđen“ na minus 53 – Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 15 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 26. kola (posljednje kolo ligaškog dijela prvenstva) bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Igman iz Istočne Ilidže.

Vrijednu i ubjedljivu pobjedu, od plus 53 poena u ovom meču, ostvarila je domaća ekipa Čelika.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Igman  106:53 (27:13), (19:17), (30:8), (30:15);

Utakmicu su sudili Hasan Bajgorić, Dženan Hasić i Ivan Jurić, a delegat je bio Zoran Marković.

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova:

Sajra Ćaić 18, Nedžla Kovačević (cap) 13, Ajla Selimović 21 poen + 14 skokova, Ivana Branzovski 5, Sedina Halimić 8, Džejlana Indžić 4, Anida Čaušević 10, Emana Pašalić 6, Almedina Ahmić 21. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović i Almedina Ahmić po 21 poen, Sajra Ćaić 18, Nedžla Kovačević 13 i Anida Čaušević 10 poena.

Najviše koševa za Igman postigle su Marijana Šehovac 15, te Šejla Sofović i Jelena Kovač po 9 poena.

Samo u prve tri minute utakmica je bila, donekle ravnopravna, a od rezultata 7:5 za Čelik, domaće košarkašice prave seriju od 11:0 i rezultat je 18:5. Na kraju prve četvrtine je plus 14 za domaće (27:13).

Druga četvrtina je bila rezultatski izjednačena, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 46:30 za Čelik.

U trećoj četvrtini furiozna igra domaćih košarkašica i ovu četvrtinu su dobile sa 22 poena u plusu (30:8), tako da je nakon tri četvrtine utakmice plus 38 poena za Čelik, 76:38.

U posljednjoj četvtini na parketu su, uglavnom, košarkašice sa manjom minutažom i dobile su priliku da nastupe danas. I ovu četvrtinu ubjedljivo su dobile domaće košarkašice Čelika sa 30:15, za konačnih, ubjedljivih i zasluženih plus 53 poena, 106:53, dupli broj poena u odnosu na gošće iz Istočne Ilidže.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču, a u domaćoj ekipi sve su se upisale u listu strijelaca.

Najbolja u timu Čelika bila je Ajla Selimović sa double-double učinkom od 21 poen i 14 skokova.

Zenički KŽK Čelik je završio ligaški dio sezone sa 16 pobjeda i osam poraza, 40 bodova, peto mjesto, a bili su slobodni u 6. i 19.kolu. U play Off za prvaka plasirale su se ekipe Orlovi i Feniks iz Banja Luke, te RMU Banovići i sarajevski Play Off.