Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 17:30 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19). U utakmici 9. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Rudar Sport iz Ugljevika. Zasluženu i ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Rudar Sport  69:33 (19:12), (22:9), (12:4), (16:8);

Glavni sudija Nadija Pelja, sudija 1 Ivan Jurić, sudija 2 Azur Lušija, delegat Aco Okuka;

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Nedžla Kovačević (cap) 17, Ajla Selimović 12 poena + 14 skokova, Ivana Branzovski 3, Sedina Halimić 7, Ajša Mulić 10, Džejlana Indžić 2, Anida Čaušević 5, Merjem Sinanović 2, Sajra Ćaić 8, Emana Pašalić 2, Almedina Ahmić 1. (Trener Aida Kalušić); Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Nedžla Kovačević, Ajla Selimović 12 p. + 14 skokova i Ajša Mulić 10 poena.

Kod Rudar Sporta  najefikasnije su bile Iva Karišik sa 16 i Nevena Kokoruš sa 6 poena.

Večaras u zeničkoj Areni viđena je utakmica između favorizovane ekipe  Čelika i ekipe Rudar Sporta, koji je doputovao sa samo osam igračica i sve su dobile priliku da nastupe u meču. Zeničanke su bile bolje, sa dužom klupom i zasluženo su slavile u kompletnom sastavu i sve košarkašice Čelika dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču i sve su se upisale u listu strijelacaSamo u prvoj dionici gošće su, donekle, držale rezultatski priključak, jer su košarkašice Čelika pravile dosta grešaka. U drugoj dionici mnogo bolja igra domaćih, rezultat 22:9 i na poluvremenu je plus 20 poena za Čelik (41:21).

Treća dionica je bila sa manje poena i gošće su postigle samo četiri poena, domaće 12 poena i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice je 53:25, plus 28 poena za domaće. Zadnju dionicu utakmice odigrale su igračice sa manjom minutažom, ali su i ovu dionicu dobile domaće sa 16:8, za konačnih i zasluženih plus 36 poena, 69:33. KŽK Čelik je sada na omjeru od pet pobjeda i tri poraza.

Nakon nepotpunih devet kola bez poraza je banjalučka ekipa ŽKK Orlovi, koja je u današnjem komšijskom derbiju bila bolja od Feniksa (91:72). U narednom 10.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi Brčanka.