U utakmici 10. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice Čelika su bile danas, 05.01.2023.godine, domaćini ekipi ŽKK Kozara iz Bosanske Gradiške. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17 sati, pred oko 250 gledalaca. Ekipe Čelika i Kozare su zamjenile domaćinstvo u ovoj utakmici zbog zauzetosti dvorane u Gradišci.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i ekipe ŽKK Kozara ubjedljivu pobjedu su ostvarile domaće košarkašice Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK Kozara 100:66 (26:18), (25:11), (28:16), (21:21);

Službena lica: Sudije Esad Pelja, Ivan Jurić i Azur Lušija, a delegat Nadija Pelja;

Sastav ekipe Čelika, strijelci, najviše skokova:

Amna Isaković 13, Dalila Bilić 1, Almedina Ahmić (cap) 10 p. + 10 skokova, Zerina Kadić 14, Berina Mustafica 14, Ema Mačkić 4, Anida Čaušević 12, Amila Kozica 1, Emana Pašalić 6, Adna Omerdić 21, Suana Bašić 2 p. + 11 skokova, Nejra Agić 2;  (Trener Armel Mujaković, pomoćni trener Aida Kalušić);

Najefikasnije i dvocifrene u ekipi Čelika bile su Adna Omerdić 21, Berina Mustafica 14, Zerina Kadić 14, Amna Isaković 13, Anida Čaušević  12 i Almedina Ahmić 10 poena;

Kod Kozare najefikasnije Slobodanka Škrbić sa 26, Milanka Škrbić 15 i Ilijana Protić 10 poena;

Prije početka utakmice mala svečanost na kojoj je trenerica Čelika, Aida Kalušić, uručila buket cvijeća bivšoj igračici KŽK Čelik, Zvjezdani Gagić, koja sada nastupa za Kozaru, a Gagić je nekada nastupala za Čelik i učestvovala u osvajanju nekoliko trofeja Zeničanki.

Domaće košarkašice Čelika odlično otvaraju utakmicu vođstvom od 8:0. Kasnije je bilo i 19:5. Na kraju prve četvrtine je 26:18 za Čelik. I u drugoj četvrtini domaće košarkašice dominiraju, te je ova četvrtina završena sa 25:11. Na poluvremenu je rezultat 51:29. U trećoj četvrtini, gotovo, ista situacija, domaće dominiraju, pa je na kraju tri četvrtine utakmice 79:45.

U zadnjoj četvrtini treneri uvode igračice sa manjom minutažom, četvrtina je završena neriješeno, 21:21, pa je na kraju utakmice ubjedljivih i zasluženih plus 34 poena, 100:66 za Čelik.

U ekipi gošći nije nastupila Nataša Šobot, ponajbolja igračica.

Doble-double učinak u ekipi Čelika ostvarila je kapitenka Almedina Ahmić sa 10 poena i 10 skokova, za 21 minut proveden u igri. Sve igračice iz rostera KŽK Čelik dobile su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici i sve su se upisale u listu strijelaca.

Nakon večerašnje pobjede Zeničanke su na omjeru od šest pobjeda i tri poraza, jedno kolo su bile slobodne.

U narednom 11.kolu KŽK Čelik BH Telecom je domaćin ekipi Play Off iz Sarajeva.