FOTO: Ubjedljiva pobjeda košarkaša Čelika u komšijskom meču u Areni nad ekipom Travnika – Košarkaši Čelika, uokviru 17. kola A1 Lige KSBiH, bili su domaćini ekipi KK Travnik iz istoimenog grada.

Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 500 gledalaca. Zasluženu i ubjedljivu pobjedu u ovom komšijskom meču zabilježili su domaći košarkaši Čelika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Travnik 106:64  (17:20), (32:10), (26:18), (31:16);

Sudije: Haris Bijedić, Namik Fočo i Miralem Kasumović, delegat Samir Lušija;

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

Keso 5, Tomić 4, Križanović 5, Britvar 7, Muratović 28, Maksimović 4, B.Bajramović 4, Avdibegović (cap) 16, Podojak 11, Varupa 9, Hodžić 4, Škaljo 9. (Trener Josip Pandža, pom. trener Bojan Stevanović).

Najefikasniji kod Čelika bili su Nedžad Muratović 28, Armin Avdibegović 16 i Anes Podojak 11 poena;

Najviše koševa za Travnik postigli su Amir Dovadžija 17, Aldin Pandžo 13, Kenan Čajić 10 poena;

Prije ove utakmice OKK Čelik je na omjeru od 11 pobjeda i pet poraza, 27 bodova i drugo mjesto na tabeli. Dok je ekipa KK Travnik posljednja na tabeli sa 18 bodova, imaju dvije pobjede i 14 poraza. Jesenas u Travniku, u šestom kolu, bilo je 79:87 za Čelik.

Posebni gosti na utakmici bile su „čelične“ djevojčice iz Kluba ritmičke gimnastike (KRG) “Čelik” Zenica, i one su u poluvremenu utakmice spremile i izvele posebnu tačku, sa kojom su se predstavile publici u Areni, koja je sa oduševljenjem gledala nastup mladih ritmičarki KRG Čelik.

Tok utakmice, kretanje rezultata:

Gosti bolje otvaraju utakmicu i vode sa 9:0, a domaći su prve poene postigli nakon pune četiri minute.

U toku prve dionice domaći su konsolidovali svoje redove i na kraju prve dionice bilo je 17:20 za goste iz Travnika, koji su imali stalno vođstvo u prvoj dionici.

Drugu dionicu domaći su počeli serijom od 14:2 i rezultat je sada 31:22. Do kraja druge dionice prednost domaćih se povečavala i do + 23 poena (49:26), uz odličnu rolu Nedžada Muratovića i kapitena Armina Avdibegovića. Drugu dionicu domaći su dobili sa 32:10, tj. na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 49:30.

Prednost domaćih se povečavala i u trećoj dionici, a na kraju ove dionice je 74:48.

U posljednjoj četvrtini domaći košarkaši rutinski su priveli utakmicu kraju za konačnih + 42 poena, 106:64. Trener Čelika, Josip Pandža, dao je šansu svim košarkašima iz rostera da nastupe u ovom meču, oni su to dobro iskoristili i svi su se upisali u listu strijelaca. I kod gostiju svi igrači su dobili priliku da nastupe u ovom meču

Čelik je sa današnjom dvanaestom pobjedom uz pet poraza učvrstio drugo mjesto na tabeli sa 29 bodova. Travnik je sa 15 poraza u sezoni uz dvije pobjede ubjedljivo na posljednjoj poziciji A1 lige.

U  narednom 18.kolu Čelik gostuje kod ekipe Gen iz Sarajeva.