FOTO: Tigranu Kojiću 20. Božićni šahovski turnir u Zenici – U Šahovskom domu u Zenici danas je odigran 20. Tradicionalni Božićni šahovski turnir, koji se igrao u povodu Pravoslavnog praznika Božića, a u organizaciji SPKD „PROSVJETA“.

Pobjednik turnira je FIDE majstor Tigran Kojić sa 7,5 poena, drugi je IM Goran Trkulja, takođe, sa 7,5 poena, ali sa nešto slabijim dodatnim kriterijima, treći Bojan Radić sa 6,5 poena. U derbiju turnira između Kojića i Trkulje pobjedu je ostvario Trkulja, koji je imao tri remija i šest pobjeda. Kojić je ostvario sedam pobjeda, te po jedan poraz i remi.

Inače, turnir je otvorio jerej Pravoslavne crkve u Zenici, gdin. Darko Kujundžić. Učestvovalo je 60 takmičara među kojima su dva FIDE majstora i jedan Internacionalni majstor. Najmlađa učesnica bila je 10-godišnja Lana Zakić iz Zenice. Sistem takmičenja Švajcarski, kompjutersko parovanje, 9 kola, a tempo igre bio je 15 minuta po igraču. Direktor turnira bio je Predrag Barašin, glavni sudija FA Sejfudin Miskić, a operater Belmir Miskić.

Turnir će se prijaviti za Rapid rejting listu FIDE. Nagradni fond je 300 KM i podjeljen je za 7 prvoplasiranih takmičara u rasponu od 100 KM za prvo i 10 KM za sedmo mjesto. Pobjednik prošlogodišnjeg, 19. Tradicionalnog Božićnog turnira bio je IM Goran Trkulja iz Zenice.