Poštovani roditelji, draga djeco i simpatizeri našeg Karate klub Perfekt Zenica, u subotu 02.03.2024.godine smo učestvovali na Međunarodnom karate turniru *XXVI TK OPEN*-U u Tuzli.

Organizator je bio karate klub *TUZLA* iz Tuzle na čelu sa trenerom Fikretom Selmanom. Turnir je okupio iz 4 Države 42 kluba sa 420 takmičara sa 510 prijava.

Naš Karate klub Perfekt Zenica je nastupio sa 8 takmičara i ukupno smo osvojili 13 medalja i to 6 zlatnih, 1 srebrena i 6 bronzanih.

Prva mjesta i zlatne medalje su osvojili:
– Jusuf Jusić KATE – Dječaci – Žuti pojas (9 g)
– Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Žuti pojas (10 g)
– Hasanbašić Kaan KATE – Dječaci – Oranž pojas (10 g)
– Bešo Ejna BORBE – Djevojčice 8/9 g. -28kg
– Bešo Ejna KATE – Djevojčice 9 g.
– Bošnjak Merjem BORBE – Djevojčice 11 g. +44kg

Drugo mjesto i srebrenu medalju je osvojila:
– Bešo Ejna KATE – Djevojčice 10 g.

Treća mjesta i bronzane medalje su osvojili:
– Hasanbašić Kaan KATE – Dječaci – Oranž pojas (11+ g)
– Hasanbašić Kaan BORBE – Dječaci 10 g. -40kg
– Bajrambašić Sanari KATE – Djevojčice 8 g.
– Smajić Adna KATE – Djevojčice 10 g.
– Macanović Sumeja KATE – Djevojčice 11 g.
– Bajrambašić Sanari KATE – Djevojčice 9 g.

Naš takmičar Jusić Jusuf sa dvije osvojene zlatne medalje je zauzeo visoko prvo mjesto kao najuspješniji takmičar turnira u neslužbenim kategorijama, dok je Hasanbašić Kaan zauzeo drugo mjesto.

Naš klub je zauzeo visoko drugo mjesto u ukupnom poretku najuspješnijih klubova u neslužbenim kategorijama.

Naša takmičarka Pinjić Dalia je izuzetno dobro radila kate i borbe, gdje je imala mečeve za medalje, te zauzela dva 4 mjesta.

Navedeni turnir je još jedan uspješno položen test za sve naše takmičare, a posebno za prošlogodišnje reprezentativke Ejnu Bešo i Merjem Bošnjak. Naša Ejna Bešo pored izuzetnih uspjeha u kategoriji kate, je počela da osvaja prva mjesta i u kategoriji borbe. Naša Merjem Bošnjak je na ovaj turnir otišla skoro bolesna i nakon što je propustila nekoliko treninga, ali želja za dokazivanjem i borbom za svoje mjesto u klubu je pobjedila.

Zahvaljujemo se roditeljskoj podršci Bajrambašić Arneli, Jusić Mensuri i Arnesu, Bešo Irmi.

Ekipu kluba je predvodio trenerski tim Ivana Džanković i Nermin Bošnjak.

Klub nastavlja sa svojim svakodnevnim treninzima u Robnoj kući Bosanka na prvom spratu, te pozivamo sve stare članove da nastave sa treninzima, a pozivamo i sve zainteresovane da nas posjete i postanu dio PERFEKT PORODICE.

Sljedeći vikend naš klub nastupa na Međunarodnom karate turniru * BOSNA OPEN 2024* u Sarajevu, te vikend poslije na zvaničnom Federalnom prvenstvu za djecu u Zenici.