U utakmici 20.kola bh. košarkaške lige za sezonu 2018/2019, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Rudar Sport iz Ugljevika. Zasluženu i rutinsku pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Čelika, pod vođstvom trenera Nedžada Mulića.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Rudar Sport   72:55 (24:13), (20:13), (15:12), (13:17);

Sudije su bili:  Prvi sudija Ivan Jurić, sudija 1 Nadija Pelja-Baručija, sudija 2 Dženan Hasić, delegat Miodrag Vujović.

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Sedina Halimić 13, Anida Ćorović (cap) 8, Nedžla Kovačević 11, Amina Ćehajić 12, Zerina Čičak 4, Amila Husejnović 8, Ajla Selimović 10, Ena Jovanović, Emana Pašalić, Ajša Mulić 6. (Trener Nedžad Mulić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Sedina Halimić 13, Amina Čehajić 12, Nedžla Kovačević 11, Ajla Selimović 10 poena + 12 skokova.

Sve poene za Rudar Sport postigle su: Jelena Stošić 23, Tina Tanasilović 16, Marjana Todorović 10 i Jovana Radovanović 6 poena + 16 skokova.

Domaće košarkašice Čelika furiozno otvaraju utakmicu serijom od 15:0 , a gošće postižu prve poene nakon 4 minute igre. U toku prve dionice bilo je i +18 (22:4), a dionica završava sa 24:13.

U drugoj dionici domaće idu i na + 22 poena (40:18), što je i najveća prednost na utakmici. Na poluvrijeme se ide pri rezultatu 44:26. I treću dionice dobivaju domaće košarkašice sa 15:12, što je na kraju tri četvrtine utakmice + 21 poen za Čelik (59:38. Zadnja dionica donosi puno rotacija u ekipi Čelika i trener Nedžad Mulić je pružio nešto veću minutažu mladim košarkašicama (Emana Pašalić, Ena Jovanović, Amila Husejnović, Zerina Čičak), ali i sa ovom mlađom postavom ekipa Čelika je rutinski privela utakmicu kraju za konačnih i zasluženih + 17 poena (72:55).

U narednom 21.kolu košarkašice Čelika gostuju kod Slobode iz Novog Grada, a u zadnjem 22.kolu su domaćini starom rivalu, Play offu iz Sarajeva.

KŽK Čelik je sada na omjeru od 7 pobjeda i 11 poraza, 25 bodova  i osmo mjesto na tabeli.

Inače, u proteklh 20 kola bez poraza je samo ekipa ŽKK RMU Banovići, aktuelni šampion BiH.

Rezultati 20.kola, 02./03.april 2019.god.

Sarajevo: Željezničar – Mladi Krajišnik (02.4. u 15h)

Sarajevo: Play off – Sloboda  107:69

Banja Luka: Orlovi – „Leotar 03“  89:84 (nakon produžetka)

Zenica: Čelik – Rudar Sport  72:55

Brčko: Brčanka – RMU Banovići 43:90